dzisiaj jest sobota, 03 czerwca 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Jak się ubrać na wycieczkę z dzieckiem? Sprawdź kilka porad dla modnego taty!

2023-05-15 23:57

Wszelka odzież, jaką kupujemy pod kątem wycieczek z dziećmi ma być uniwersalna i komfortowa. Lubię odzież, która nie jest za luźna i mogę w niej wybrać się zarówno na spacer po lesie, wsiąść na rower, spłynąć kajakiem czy wyjść w góry. Najważniejszym kryterium w tym wszystkim jest komfort. Wybierając się na wycieczkę staram się nałożyć na siebie kilka warstw odzieży lub przynajmniej spakować je do plecaka czy sakwy. Nieraz przekonaliśmy się o zmienności pogody dlatego nie zapominamy o prostej zasadzie - lepiej zdjąć z siebie jedną warstwę niż nie mieć czego założyć.

Dlaczego tak robimy? Gdy grzeje piękne słońce jest ciepło ale w bardziej zacienionych miejscach jest już chłodniej chłodno, gdy przyjdzie deszcz - trzeba mieć jak się ochronić przed nim. Często, także w ciepłe dni zakładam koszulki z długim rękawem czy długie spodnie - pomaga zabezpieczyć się przed kleszczami i komarami oraz nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Ubrania na jesień i zimę

Jak już napisałem wyżej, preferuję ubieranie się na cebulkę czyli kilka warstw, nakładanych na siebie - koszulka, bluza, kamizelka, kurtka - w zależności od pogody i temperatury. Późną jesienią czy wczesną wiosną zakładam z reguły koszulkę termoaktywną lub wełnianą, na to kamizelkę lub bluzę i kurtkę. Świetnie chroni mnie przed niską temperaturą i podmuchami wiatru. Nie zawsze jest to odzież turystyczna, gdy przychodzi nam zwiedzać miasto i wchodzimy do różnych muzeów czy innych obiektów kultury zakładam zwykłe, miejskie bluzy :) Szukacie takiej odzieży? Znajdź szeroką ofertę bluz męskich na MODIVO.

Zimą, szczególnie gdy temperatura spada znacznie poniżej zera, choć coraz rzadziej i takie temperatury spotykamy głównie podczas wyjazdów w góry. Wtedy kurtka musi być ciepła i chronić przed wychłodzeniem. Jak wybrać ciepłą i wygodną zimową kurtkę męską? Wybieram kurtkę puchową lub wypełnioną sztucznym puchem - czyli primaloftem. Gdy dodatkowo dochodzi do tego zimny wiatr, na to zakładam kurtkę chroniącą przed wiatrem, głównie softshell. Dzięki takiej konfiguracji niestraszne mi nawet górskie temperatury :) Długość - Kaptur - niezbędny element, który pozwala ochronić głowę przed wychłodzeniem.

Ubrania na wiosnę i lato

Wychodzę z założenia, że ubrania na wiosnę i lato muszą przede wszystkim chronić przed przegrzaniem. Dlatego inwestuję w rzeczy wykonane z przewiewnych naturalnych tkanin, takich jak bawełna lub len - do miasta, a w teren np. z wełny merynosów - pomagają skórze oddychać i w przeciwieństwie do sztucznego materiału. Latem najczęściej kupuję T-shirty męskie - niezależnie od tego czy idę z rodziną w miasto czy do lasu. Koszulka to najczęściej wybierany przeze mnie element odzieży.

Spodnie - mam 1-2 sztuki spodni turystycznych, w których pojawiam się po prostu wszędzie! Są niesamowicie wygodne, sprawdzają się w każdej z aktywności, którą uprawniam. Do miasta oczywiście staram się zakładać odzież odpowiednią do sytuacji - dżinsy i inne materiałowe spodnie.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.