dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

10 powodów, dla których warto odwiedzić Bułgarię. Odkryj je wszystkie!

2024-02-15 23:44

Złote Piaski – słoneczna plaża nad Morzem Czarnym

Złote Piaski to najpopularniejszy kurort turystyczny w Bułgarii, położony na samym wybrzeżu Morza Czarnego. Zajmuje on bezsprzecznie pierwsze miejsce na liście powodów, dla których warto odwiedzić centrum Bałkanów! Złote Piaski znane są plaży, przez wielu uznawanej za najpiękniejszą w Europie. Zaledwie 17 km dalej położona jest Warna, w której na zwiedzających czekają delfinarium i pozostałości budowli rzymskich.

Słoneczny Brzeg – centrum nocnego życia

Słoneczny Brzeg powinien odwiedzić każdy miłośnik nocnego życia i zabawy do późnych godzin wieczornych! W jednym z najsłynniejszych kurortów Bułgarskiej Riwiery znajdziesz aż 400 restauracji i setki klubów, w których zabawa trwa do białego rana. Do dyspozycji gości czekają również kina, teatry, boska sportowe i inne atrakcje.

Krystalicznie czysta woda

Z czego słynie Bułgaria? Centrum Bałkanów warto odwiedzić z powodu krystalicznie czystej wody Morza Czarnego. Wiele tamtejszych plaż odznaczonych zostało „Błękitną Flagą”, potwierdzającą jakość i bezpieczeństwo kąpieliska. Tytuł co roku przyznawany jest przez Jury Fundacji dla Edukacji Ekologicznej (FEE).

Tradycyjna kuchnia bułgarska

Bułgaria to nie tylko krystaliczne plaże, malownicze widoki i zabawa w nadmorskich kurortach. Centrum Bałkanów zaprasza turystów do skosztowania różnorodnej kuchni regionalnej, sięgającej pradawnych czasów. Gastronomia bułgarska słynie z sałatki szopskiej, owoców morza, świeżych ryb i baklawy.

Aktywny wypoczynek

Bułgaria to doskonały kierunek dla osób spragnionych aktywnego wypoczynku! Krystaliczna woda zachwyci szczególnie miłośników sportów wodnych. Bułgarskie warunki sprawdzą się podczas surfingu, windsurfingu, kitesurfingu i parasailing. Podczas nurkowania i snorkelingu z łatwością możesz obserwować podwodną florę i faunę w samym centrum Bałkanów.

Bizantyjskie fortece i inne zabytki

W Bułgarii znajdziesz szereg zabytków z okresu bizantyjskiego, odkrywanych przez archeologów w XXI wieku. Bizantyjskie fortece w Warnie i monumentalne monastyry zachwycają miliony turystów na całym świecie.

Gościnność i pogoda ducha Bułgarów

Bułgarzy słyną ze swojej gościnności. Każdego turystę witają z pogodą ducha i szczególną wylewnością. Słynna w popkulturze słowiańska gościnność jest w tym miejscu szczególnie zauważalna, co przyciąga wczasowiczów z całego świata.

Architektura najstarszego kraju Europy

Bułgarska architektura pochodząca z czasów odrodzenia narodowego intryguje podróżnych, którzy decydują się na zwiedzanie. W średniowiecznych domach zobaczyć można wielokolorowe posadzki. Panowanie osmańskie pozostawiło po sobie ceramikę i tradycyjne rzeźbienia drewniane, które wciąż można podziwiać podczas spacerów po bułgarskich miastach.

Baśniowe krajobrazy z centrum Bałkanów

Bułgaria to przede wszystkim kraj malowniczych krajobrazów. Park Narodowy w Złotych Piaskach, szeroka Promenada w Słonecznym Brzegu i piękne plaże w innych kurortach na długo pozostają w pamięci turystów.

Pamiątki i lokalne wyroby

Bułgarię warto odwiedzić nawet z powodu pamiątek. Na miejscu znajdziesz lokalne wyroby ze skóry – rękawiczki, kurtki i paski. Bułgaria zachwyca również aromatycznymi przyprawami i produktami na bazie róży. Koneserom alkoholi przypadnie do gustu regionalne wino bądź tradycyjny koniak. Sprawdź Bułgarię i inne letnie kierunki na Exim Tours.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.