dzisiaj jest niedziela, 01 października 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

4 pomysły na aktywny wypoczynek z dzieckiem

2022-12-07 21:50

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Na ten stan wpływ miało zapewne wiele czynników, jednak do najważniejszych należy brak ruchu. Aktywne spędzanie czasu to nawyk, którego powinni pilnować rodzice.  Nie muszą to być bardzo wyczerpujące i czasochłonne aktywności. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że korzyści ze spacerowania z dzieckiem po lesie również są bardzo duże. Jakie są najlepsze sposoby na aktywny wypoczynek?

Codzienny spacer

Ruch na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na zdrowie – zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. Spacerowanie nie wymaga także specjalnych przygotowań i sprzętu. Eksperci zalecają przynajmniej pół godzinny spacer każdego dnia. Ten rodzaj aktywności mogą podejmować niemal wszyscy, niezależnie od kondycji. Warto wybrać się do parku lub lasu, jednak pozytywne działanie będzie miała także zwykła przechadzka po okolicy. Codzienne spacery są również doskonałą okazją do rozmowy i zacieśniania więzi z dzieckiem.

Weekend z dziećmi w Rybniku – poznaj najciekawsze propozycje spędzenia czasu

Pływanie

Aktywnością, która ma zbawienny wpływ na układ ruchu, jest pływanie. Pozwala na dość intensywny trening, który nie obciąża kręgosłupa. To doskonały rodzaj ćwiczeń, szczególnie dla osób, które spędzają wiele godzin w pozycji stojącej lub siedzącej oraz dla wszystkich, którzy narzekają na bóle stawów. Dla dzieci, wyjście na basen jest świetną zabawą, na pewno chętnie zgodzą się na takie spędzanie wolnego czasu! Nauka pływania jest ważną umiejętnością, która przydaje się również w dorosłym życiu.

Trekking

Chodzenie po górskich szlakach może być okazją do świetnej zabawy – zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka. To dobry sposób na spędzanie wakacji, ferii czy weekendów. Takie wycieczki zwykle wymagają zaplanowania i spakowania niezbędnego ekwipunku i prowiantu, jednak  warto się na nie zdecydować. Wybierając trasę, zawsze bież pod uwagę możliwości wszystkich uczestników wyprawy. Jeśli zabierasz dziecko w góry po raz pierwszy, to najlepszym pomysłem będzie łatwa trasa, z której można bez problemu zawrócić. W takich warunkach sprawdzisz, jak maluch reaguje na takie wycieczki. Górski trekking jest także okazją do podziwiania natury i zainteresowania dziecka różnymi, przyrodniczymi ciekawostkami.

Rower

Bardzo zdrowym rodzajem aktywności fizycznej jest także jazda na rowerze. W taki sposób można eksplorować najbliższą okolicę i szukać ciekawych miejsc. Wiele osób preferuje wycieczki po lasach i mało uczęszczanych drogach poza gęstą zabudową. Jednak również w mieście można znaleźć ciekawe trasy rowerowe. W wielu miejscach, za kilka złotych, można także wynająć rower miejski. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie miałyby gdzie trzymać własnego jednośladu.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.