dzisiaj jest piątek, 01 grudnia 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Ferie zimowe 2023? Gdzie warto pojechać z dziećmi?

2022-10-04 00:07

Czy Bałtyk to dobre miejsce na spędzenie ferii zimowych?

Większości z nas wyjazd nad morze kojarzy się z letnimi wakacjami. Czy jednak oznacza to, że zimą pobyt nad Bałtykiem jest niewskazany? Nic podobnego! Województwo pomorskie zaprasza do siebie o każdej porze roku, zapewniając przez cały czas liczne atrakcje. Jeśli do tej pory nie byli Państwo zimą nad morzem, to warto rozważyć spędzenie tutaj najbliższych ferii zimowych.

3 powody, dla których warto spędzić ferie zimowe w województwie pomorskim

Wspaniały mikroklimat

Polskie wybrzeże to miejsce bardzo przyjazne osobom, cierpiącym na choroby dróg oddechowych. Astma, alergie, trudności z oddychaniem. Jod unoszący się w powietrzu ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, a właśnie zima jest doskonałym czasem, kiedy w powietrzu jest go jeszcze więcej. Zimny wiatr rozbijający fale o brzeg sprawia, że w powietrzu unosi się większa niż zwykle ilość jodu i jest on przenoszony na większe odległości w głąb lądu. Pamiętajmy o tym, że aby czerpać korzyści z oddychania jodem, nie trzeba być na plaży. Dociera on nawet do kilkuset metrów w głąb lądu.

Sopocki aquapark

Zimowe ferie w Sopocie rzecz jasna nie dają okazji do kąpieli w morzu, nie licząc tzw. morsów. Na szczęście są inne sprawdzone sposoby na miłe i bezpieczne kąpiele. Jednym z nich jest aquapark Sopot, położony stosunkowo blisko plaży i zapewniający multum rozrywek dla dzieci i dorosłych. Baseny z armatkami wodnymi, brodziki ze zwierzętami tryskającymi wodą, jacuzzi, zjeżdżalnie, strefy wellness i spa, a do tego ciekawa oferta gastronomiczna. To wszystko sprawia, że całe rodziny będą się tu świetnie bawić, nie zważając na niskie temperatury morza.

Bogata oferta kulturalna

Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że Sopot to kulturalna stolica zimowych ferii. Tutejszy młodzieżowy dom kultury co roku przygotowuje bogatą ofertę programową dla dzieci i młodzieży. Mogą oni brać udział w tematycznych szkoleniach, kursach, zajęciach artystycznych. Specjalnie dla nich organizowane są także wycieczki krajoznawcze, podczas których mogą poznawać najciekawsze miejsca okolicy, w tym Zatokę Gdańską, molo w Sopocie czy Muzeum Sopotu.

O czym pamiętać wybierając się na ferie do Sopotu?

Przede wszystkim o odpowiedniej odzieży. Zima nad morzem jest albo łagodna, albo mroźna i wietrzna. Pogoda lubi się tutaj zmieniać błyskawicznie, dlatego należy być przygotowanym na każdy wariant, zabierając ciepłe, nieprzemakalne i chroniące od wiatru ubrania. Dzięki nim nie będzie trzeba rezygnować z długich spacerów nawet przy brzydkiej pogodzie. Przyda się również druga para butów na zmianę, gdyby pierwsza uległa zmoczeniu. Jeśli chodzi o zakwaterowanie, do Państwa dyspozycji jest bogata baza turystyczna, obejmująca apartamenty, pokoje gościnne, pensjonaty i hotele. Część z nich jest czynna tylko w sezonie letnim, ale z uwagi na popularność Sopotu, również zimą nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem komfortowego noclegu. Warto zarezerwować go z wyprzedzeniem, dzięki czemu możemy uzyskać korzystniejszą cenę.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.