dzisiaj jest sobota, 03 czerwca 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

"Muzeum Koloru, czyli rodzinny piknik artystyczny" na Noc Muzeów w CK Agora we Wrocławiu

2022-05-10 23:51

Muzeum Koloru. Rodzinny piknik artystyczny na Noc Muzeów w CK Agora

14.05 / godz. 18.00 – 20.00

Muzeum Koloru to interdyscyplinarne działania, których tematem wspólnym jest szeroka gama barw używanych w sztuce. Naszym małym odbiorcom proponujemy bogaty program warsztatów, którego motywem przewodnim będzie kolor, jego postrzeganie i zastosowanie w sztuce z pogranicza wielu epok. Kreatywne, łamiące schematy i skłaniające do myślenia, zajęcia plenerowe pozwolą stworzyć kolorowe muzeum i wyposażyć je we własne eksponaty takie jak: rzeźby, obrazy czy instalacje. Zastanowimy się dlaczego kubizm jest taki kanciasty, kim był Picasso, co to jest ta cała ekspresja i jak być bardziej awangardowym od samego Duchampa? Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania, proponujemy warsztaty kolażu, plastyczne, tekturowej rzeźby oraz scenograficzne.

Program:
18.00 – 20.00 / plener przed CK Agora

Warsztaty kolażu Awangarda i Dadaiści.  

Warsztaty to twórcza podróż w zakamarki nieskrepowanej fantazji dziecięcej. Będziemy zestawiać różnorodne, niekoniecznie powiązane ze sobą materiały o różnych odcieniach, posługując się techniką kolażu, tworząc własne dzieła sztuki.

Warsztaty rzeźby z tektury Kubizm i Picasso.

Na warsztatach stworzymy za pomocą papieru i tektury, kolorowe i unikatowe formy i bryły przestrzenne, przypominające zwierzęta, poszukamy dla nich nowych rozwiązań geometrycznych, odrzucimy reguły klasycznej perspektywy.   

Warsztaty plastyczne Surrealizm i Futuryzm  

Zanurzymy się w świat z pogranicza jawy i snu czy halucynacji. Zburzymy logiczny porządek świata i wykonamy futurystyczne ramy do obrazów, które zawisną w naszym Muzeum Koloru. 

Warsztaty scenograficzne Ekspresja i Abstrakcja.

Warsztaty pokażą jak dążyć do wyrażania siebie swoich emocji i uczuć za pomocą sztuki. Będziemy pracować wielkoformatowo, tworząc przestrzeń ekspozycyjną,  stosując przy tym wyraziste środki takie jak: deformacja, kontrasty i  wyolbrzymienie.

www: https://www.ckagora.pl/noc-muzeow-muzeum-koloru-piknik-rodzinny/

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.