dzisiaj jest sobota, 04 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Najpopularniejsza atrakcja zimowa, czyli Góralski Kulig z pochodniami.

2021-10-27 11:20

Jak wygląda góralski kulig w czasach teraźniejszych? 

Kulig góralski w czasach teraźniejszych jest praktycznie identyczny jak w czasach magnaterii Polskiej. Atrakcja odbywa się w pięknych Tatrach, które co roku w okresie zimowym przyciągają wielu miłośników podhalańskiej kultury. Kuligi organizujemy od okresu świątecznego aż do końca ferii, a właściwie momentu aż zniknie cała pokrywa śnieżna. Chętnych na kulig pod Tatrami nigdy nie brakuje. Z tego powodu możemy spokojnie stwierdzić, że kulig góralski z pochodniami jest atrakcją ponadczasową. Organizujemy kuligi zimowe w dwóch miejscach na Podhalu. W Zakopanem, a dokładniej na Gubałówce i w Dolinie Chochołowskiej. Teraz powinno się pojawić pytanie: A tak właściwie to czym różnią się te dwie lokalizacje? Już tłumaczę!

Gubałówka, a tak naprawdę wzniesienie na Pogórzu Gubałowskim. W tym miejscu znajduje się Adventure Park Przygody, z którym już od wielu lat współpracujemy organizując kuligi góralskie. Gubałówka mieści się na wysokości 1126 metrów n.p.m dlatego czyni to miejsce wyjątkowym, pełnym widoków na piękne Zakopane i Tatry zwłaszcza szczyt Giewont prezentuje się z tamtą imponująco. Wyobraźcie sobie dźwięk dzwoneczków, drzewa pokryte puchem i śnieg trzaskający pod kopytami koni, a do tego piękny widok na wieczorne oświetlone Zakopane z Gubałówki lub z Butorowego Wierchu, ponieważ w tamtym kierunku jedzie nasz orszak konny prowadzony przez fiakrów, którzy zabawiają naszych gości. Po przejażdżce saniami zapraszamy wszystkich na biesiadę przy ognisku w klimatycznym zalesionym miejscu. Przygotujemy również dla Państwa regionalne przekąski takie jak bigos, oscypki z żurawiną oraz herbatę góralską i wino grzane, którego każdy powinien spróbować będąc na urlopie zimowym w Zakopanem. Kolejnym nieodłącznym elementem naszej biesiady jest kapela góralska, górale nie dość, że przystojni to jak zagrają to się ziemia zatrzęsie. Hej! Góralska muzyka będzie wam towarzyszyć do zakończenia kuligu na Gubałowce. Podsumowując piękne widoki, klimat góralski i jeszcze więcej pięknych widoków to właśnie to co czeka was na Gubałowce.

A co z Doliną Chochołowską? Tam jest równie pięknie i klimatycznie jak na Gubałowce. Stamtąd konie ruszają w stronę Polany Huciska, jest to miejsce przyjemne  klimatyczne dla oka. W głównej mierze otacza nas gęsty ośnieżony las. Po przejażdżce zaprosimy Państwa na biesiadę z góralami gorącymi jak wino grzane, pysznymi regionalnymi przekąskami oraz herbatą góralską. 

Atrakcja taka jak Kulig z pochodniami w Zakopanem to stały punkt na liście “do zrobienia” na urlopie w Tatrach. Ofertę znajdziesz po adresem kulig-zakopane.eu. Serdecznie zapraszamy!

Artykuł sponsorowany - Za publikację tego artykułu otrzymaliśmy wynagrodzenie.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.