dzisiaj jest piątek, 28 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Mazury najlepszym miejscem na rodzinny wyjazd

2021-09-11 00:12

Miejsce przyjazne dla dzieci

Każdy rodzic wie, że wyjazdy z dziećmi bywają sporym wyzwaniem, zwłaszcza gdy podróżujemy z maluszkiem lub z kilkulatkiem. Niestety wiele hoteli nie posiada odpowiednich sprzętów, mebelków i wszelkiego rodzaju akcesoriów dla dzieci, więc zazwyczaj przynajmniej część z tych rzeczy trzeba zabierać ze sobą z domu. Podobnie jest z zabawkami. Na szczęście na Mazurach znajdziesz hotele przyjazne dla rodzin z dziećmi. Jednym z nich jest chociażby Folwark Łękuk. W hotelu znajdują się dziecięce łóżeczka, wanienki, stoliki i podgrzewacze. Smyki mogą także skorzystać z: biblioteczki, z bawialni, placów zabaw, boisk do gry albo kortu tenisowego. Folwark usytuowany jest w cichej, malowniczej okolicy, więc z pewnością cała rodzina chętnie wybierze się na spacer, spływ kajakowy albo na przejażdżkę rowerową. Co więcej, jeśli rodzice będą chcieli nieco odpocząć i mieć trochę czasu dla siebie, w takim hotelu jest to jak najbardziej możliwe. Na miejscu organizowane są różnego rodzaju zajęcia ruchowe i plastyczne, a także gry terenowe i warsztaty dla dzieci. Smyki będą bawić się wyśmienicie, a dorośli zyskają chwilę wytchnienia. Więcej szczegółów na temat oferty rodzinnej w Folwarku Łękuk znajdziesz tutaj: https://folwarklekuk.pl/dla-rodzin/.

Atrakcje na każdym kroku

Na Mazurach znajdziemy mnóstwo atrakcji dla młodszych i dorosłych podróżników. Jedną z nich jest westernowe miasteczko. Dzieci będą zachwycone, gdy zobaczą prawdziwych kowbojów, odwiedzą posterunek szeryfa, stajnię i nauczą się tańca country. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest park linowy. Na Mazurach funkcjonuje co najmniej kilka parków linowych. Znajdują się w nich różne trasy dostosowane do wieku i umiejętności turystów. Kładki, sieci, mostki, zjazdy nad jeziorami… Kto będzie na tyle odważny, żeby spróbować, z pewnością nie pożałuje. Nie ma udanej wyprawy na Mazury bez spaceru po Parku Miniatur. Znajduje się tam kilka tras tematycznych, gdzie zobaczymy wiele obiektów odtworzonych w skali 1:25. Na Mazurach warto odwiedzić również parki wodne, wioskę indiańską czy też konsulat św. Mikołaja. A to zaledwie kilka z wielu miejsc, w których czeka na nas wspaniała rozrywka.

Dobra kuchnia

Mazury to idealne miejsce dla wszystkich smakoszy. W tym regionie nie trudno znaleźć dobrą restaurację, w której zaserwowane nam zostaną miejscowe przysmaki: biała kiełbasa w piwie, dzyndzałki, zapiekanka ze szczupaka albo karmuszka. Jeśli lubisz poznawać nowe smaki, na pewno będziesz usatysfakcjonowany.

Wypoczynek na łonie przyrody

Atrakcje atrakcjami, ale na wyjeździe trzeba także po prostu wypocząć. Trudno o lepsze miejsce do wypoczynku niż Mazury. Lasy, jeziora, łąki… relaks w takich okolicznościach to wielka przyjemność. Wszyscy miłośnicy przyrody powinni udać się na spacer po Puszczy Boreckiej. Na miejscu czekają lasy, jeziora, liczne wzniesienia, a także rzadkie gatunki zwierząt i roślin. W Puszczy powstała nawet zagroda dla żubrów z tarasem widokowym. Będąc na Mazurach nie można zapomnieć również o spływach kajakowych. To właśnie tutaj znajdują się bowiem jedne z najbardziej malowniczych tras kajakowych w Polsce, a może nawet i w Europie. Największą popularnością cieszą się spływy rzeką Krutynią. Jeżeli rodzice zabierają na Mazury małe dzieci, zamiast spływu można wybrać rejs statkiem. W Krainie Tysiąca Jezior codziennie organizowanych jest wiele takich rejsów. Popołudnie na pokładzie będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Mazury to idealne miejsce na wyjazd z rodziną. Czekają tam hotele z infrastrukturą dostosowaną do potrzeb najmłodszych oraz wiele atrakcji. Z pewnością i dzieci, i dorośli znajdą ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu i na wypoczynek. Uprzedzamy, kto raz pojechał do Krainy Tysiąca Jeziora, już zawsze będzie chciał tam wracać.

Materiał zewnętrzny

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.