Ubongo – gra planszowa, która skłoni cię do myślenia!
Szukasz niebanalnej gry planszowej, która poruszy twoje szare komórki, jednocześnie zapewniając świetną zabawę dla całej rodziny? Sięgnij po Ubongo! Ta wyjątkowo prosta w swoich założeniach gra planszowa wynosi trening umysłowy na całkowicie nowy poziom. Dynamiczna, łatwa do opanowania i przede wszystkim oryginalna – dzięki tym cechom Ubongo cieszy się ogromną popularnością wśród graczy na całym świecie i zostało rozszerzone o kolejne edycje, w tym Ubongo 3D.
Jak grać w Ubongo?
Zasady gry w Ubongo są banalnie proste, dzięki czemu zrozumie je nawet najmłodszy i najmniej doświadczony gracz. Na początku tury każdy gracz otrzymuje kartę z łamigłówkami i odpowiedni dla niej zestaw klocków. Do każdej łamigłówki przypisanych jest kilka zestawów klocków, a o ich wyborze decyduje rzut kostką ze specjalnymi, afrykańskimi symbolami. Dzięki temu każda rozgrywka w Ubongo jest niepowtarzalna!
Przy pomocy klocków gracze muszą ułożyć mozaikę, tak by zakryć klockami wszystkie białe pola. Mają na to 30 sekund, a czas odlicza dołączona do zestawu klepsydra. Ten z graczy, który jako pierwszy rozwiąże swoją łamigłówkę, woła "Ubongo!" i otrzymuje kolorowy klejnot. Zwycięzcą zostaje ten gracz, który w ciągu dziewięciu rund poradzi sobie z łamigłówkami najlepiej, gromadząc najcenniejsze klejnoty.
Gra logiczna dla każdego
Ubongo, pomimo dość wymagającej rozgrywki, jest przeznaczone dla graczy już od 8 roku życia. Wszystko to za sprawą łatwych do zapamiętania zasad gry i specjalnego, niższego poziomu trudności łamigłówek, który sprawia, że rozgrywkę można dostosować do młodszych i mniej doświadczonych graczy. Dzięki temu gra oferuje przyjemną zabawę dla dzieci, jednocześnie nie zaniżając poziomu trudności wyzwania stawianego dorosłym.
Przy Ubongo możesz świetnie bawić się z rodziną lub w gronie przyjaciół. Dzięki wspólnej zabawie przy grze planszowej wzmocnicie więzi między wami i poznacie swoje słabości. Jednocześnie Ubongo pomoże wam rozruszać szare komórki – zastanawiając się nad zmyślnymi łamigłówkami będziecie ćwiczyć refleks, działanie pod presją czasu i wyobraźnię przestrzenną.
Autorem Ubongo jest Grzegorz Rejchtman, z pochodzenia Polak, posiadający wykształcenie w dziedzinie informatyki i ekonomii. Dziś mieszka w Monako, a na swoim koncie posiada wiele gier planszowych, które odniosły światowy sukces. Jego gry cechują proste zasady i rozgrywka, która skłania do działania szare komórki.
Ubongo, jak i inne gry planszowe możesz znaleźć tutaj: https://www.taniaksiazka.pl/ubongo-gra-planszowa-egmont-p-901569.html
Komentarze
Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.