Elektroniczna Orkiestra Laboratorium Dźwięku w Muzeum Laurensa Hammonda
Mikołajkowy koncert odbędzie się 6.12.2018 r. w sali im. Andrzeja Zielińskiego. Zespół na scenie wystąpi dwukrotnie o godz. 11.00 i 13.00. Koncert jest prezentem mikołajkowym Muzeum Zabawek i Zabawy, wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwację telefoniczną pod numerem: 515 335 852. Wydarzenie jest adresowane zarówno do osób indywidualnych jak i do grup.
„Laboratorium Dźwięku” w trakcie występu wykorzystuje współczesnych 8 keyboardów. W programie koncertu artyści przewidują takie kompozycje jak: „Preludium i Fuga BWV 553” – J.S. Bacha, także nowsze "Palladio" - K.Jenkinsa i "Księżniczka Mononoke" - J. Hisaishi.
Gościem specjalnym koncertu będzie muzealny Mikołaj, który już szykuje się na wyjątkowe wydarzenie i dla każdego gościa przewiduje słodki poczęstunek.
O zespole
Zdjęcie przesłane przez Muzeum Zabawek i Zabawy
Elektroniczna Orkiestra Laboratorium Dźwięku to orkiestra, którą jesienią 1994 r. założył kompozytor i muzyk Marek Żurawski. Od chwili powstania działała przez 14 lat, a kiedy w 2008 r. większość muzyków orkiestry obroniła prace magisterskie, LD zawiesiło działalność. Wiosną 2013 r. spośród uczestników pracowni muzycznej D.K. „Kadr” udało się wyłonić kolejnych entuzjastycznych i wrażliwych młodych muzyków i w tym samym roku zagrali pierwszy koncert.
„Laboratorium Dźwięku” to jedyny w Polsce i chyba na świecie zespół tego typu, muzycy wykonują utwory z podziałem na samodzielne głosy (jak dzieje się to w tradycyjnych orkiestrach), jednak zamiast instrumentów akustycznych wykorzystuje na wskroś „współczesne” keyboardy. Bardzo chętnie jednak łączy elektroniczne dźwięki z barwą akustycznych instrumentów czy głosem ludzkim. Stąd zrealizowany projekt wspólnych występów z chórem "Let the Dow Dow" utworzonym i prowadzonym przez Ewę Czubińską oraz solistką Karoliną Jagieło. Od dwóch lat orkiestra współpracuje także z grupami tanecznymi, które wzbogacają koncerty specjalnie przygotowanymi układami choreograficznymi.
W repertuarze zespołu znajdują się: utwory znanych kompozytorów muzyki klasycznej, jak: Johann Sebastian Bach, Edvard Grieg, Jean Sibelius, Charles Gounod, Aram Chaczaturiam, Arvo Pärt, Joseph Haydn, Leo Delibes, Anton Dvorak, a takze utwory znanych kompozytorów muzyki rozrywkowej, jak: Henry Mancini, Joe Garland, Phil Collins, Karl Jenkins, Vangelis oraz brytyjskiego zespołu rock’owego Jethro Tull.
Nie konkurują z prawdziwymi orkiestrami, znają bowiem ograniczenia i własne, i instrumentów. Olbrzymią satysfakcję sprawia im możliwość pełnego, praktycznego poznawania oraz przeżywania arcydzieł muzyki poważnej, o istnieniu których częstokroć nawet nie słyszeli. A gdy mogą podzielić się swoja pasja z innymi - radość z muzykowania jest kompletna.
Komentarze
Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.