dzisiaj jest środa, 24 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Porównanie przyczepek rowerowych Thule

2023-02-07 10:36

Przez 2 sezony (czas odkąd zostały wprowadzone do napisania artykułu), mieliśmy okazję przyjrzeć im się dokładnie. Zarówno podczas prezentacji w sklepie, użytkowania, serwisowania (zdarzyły się różnego rodzaju naprawy - m.in. wynikające z uszkodzeń przez obsługę lotniska) i opinie od klientów, którzy użytkują te przyczepki na co dzień - w trakcie biegania, wycieczek rowerowych czy codziennego użytkowania w mieście jako wózka.

Przyczepki Thule Chariot charakteryzują się m.in. tym, że zestawy adaptacyjne (spacerowy, rowerowy) można w wygodny sposób przechowywać gdy są nie używane. Producent określa to jako funkcja Click n’ Store. Zestaw spacerowy umieszczamy w skrzydłach VersaWing (służących do montażu zestawów) a dyszel rowerowy w dedykowanym z boku uchwycie. Jest to kontynuacja sprawdzonych systemów z przyczepek Chariot.

Istotne, podobnie jak dla przyczepek marki Burley, min. szerokość drzwi do przejścia dla przyczepek w wersji 2 os. to 80 cm dzięki czemu udaje się wejść z nimi w większość drzwi - w drzwi 80 cm. wejdą na styk, z niedużą kombinacją.

Dzięki zestawom biegowym przyczepki Thule świetnie sprawdzają się jako wózek biegowy. Fot. Thule

Modele oferowane od 2017 r. są też krótsze po złożeniu niż ich poprzednicy, czyli Cheetah, Cougar i CX dzięki czemu zajmują mniej miejsca w trakcie transportu i zmieszczą się do większości bagażników.

Przyczepki Thule Chariot Lite, Cross, Cab oraz Sport posiadają zintegrowaną moskitierę, oraz niezależnie zakładaną folię przeciwdeszczową i regulowaną osłonę przeciwsłoneczną.

Coaster posiada moskitierę i folię zintegrowaną z przyczepką.

Przyczepki Thule można przekształcić w świetny wózek do narciarstwa biegowego - fot. Thule

Przyczepek Thule Chariot Lite, Cross, Cab i Sport można używać jako:

  • przyczepki rowerowej
  • wózka spacerowego
  • wózka biegowego
  • wózka do wędrówek górskich
  • przyczepki do uprawiania biegów narciarskich z dzieckiem

3 ostatnie funkcje dostępne są po dokupieniu dodatkowych zestawów adaptacyjnych.

Thule Chariot Coaster XT

Najniższy model, przyczepka 2 os. bez amortyzacji. Niewielkich rozmiarów, z zestawem spacerowy. Brak możliwości zamontowania hamaka dla niemowląt Thule Chariot. Model ekonomiczny i ergonomiczny, lekki i zgrabny. Bez amortyzacji!

Thule Coaster XT - przyczepka rowerowa

Thule Chariot Coaster XT - najtańsza i najprostsza z przyczepek Thule - fot. Thule

Thule Chariot Lite - ekonomiczna wersja Thule

Pierwszy z nowej serii Thule Chariot, wyposażony w nieregulowaną amortyzację i siedzisko bez możliwości regulacji. Jak wszystkie przyczepki Thule od 2017 posiada zestaw spacerowy i zestaw rowerowy w standardzie. Można ją wyposażyć we wszystkie zestawy dodatkowe - biegowy, narciarski, dodatkowy hamulec. Ekonomiczna wersja wyższych modeli Thule, posiadająca wiele z rozwiązań czyniących Thule jedną z wiodących marek na rynku przyczepek rowerowych.

Thule Lite - przyczepka rowerowa dla dzieci

Thule Chariot Lite - pierwsza z nowej generacji wśród przyczepek Thule - fot. Thule

Thule Chariot Lite posiada bagażnik w formie podłużnej, pionowej torby wzdłuż oparcia przyczepki, jest zlokalizowany zaraz za plecami dziecka. W mojej opinii niezbyt wygodny, zdecydowanie wolę bagażniki w formie torby lub wydzielone w inny sposób. Zdecydowanie bardziej mi odpowiadają bagażniki szersze niż dłuższe.

Amortyzacja- niestety nie jest tak efektywna jak w wyższych modelach Thule czy np. Qeridoo Sportrex! Jednak Thule to jakość wykonania i trwałość oraz ergonomia na wysokim poziomie. Oczywiście brak odchylania siedziska powoduje, że dzieciom gorzej się śpi - głowa opada na dół. Mnie nie przekonuje też bagażnik w formie torby zaraz za siedzenie.

 

Thule Chariot Cross - wszechstronna przyczepka rowerowa

Jakie różnice względem Thule Chariot Lite? Cross posiada w przeciwieństwie do Lite:

- regulowaną amortyzację;

- regulowane oparcie, które można ustawić w 3 pozycjach - nie jest to jednak całkowite odchylenie ale umożliwia przyjęcie wygodnej pozycji w trakcie drzemki dzieci;

- posiada bagażnik w formie kufra - jest on niezależny od siedziska dzieci. W mojej opinii wygodniejszy w użyciu, nie ma problemu z włożeniem bardziej twardych i kanciastych przedmiotów - nie będą uwierać pleców dzieci.

Thule Cross - przyczepka rowerowa dla dzieci

Thule Cross - bardzo wszechstronna przyczepka rowerowa - fot. Thule

Thule Chariot Cross dzięki regulowanej amortyzacji i innych funkcjonalnościom (regulowane oparcie, wygodny zestaw spacerowy) gwarantuje wygodę i elastyczność rodzinom prowadzącym aktywny tryb życia. Przyczepka rowerowa Thule Cross świetnie sprawdza się nie tylko na wycieczkach rowerowych w różnym terenie ale również w codziennych dojazdach do przedszkola, żłobka czy na place zabaw. Szczególnie zgrabny jest model 1 os.

Niestety nowy model jest cięższy niż jego starszy odpowiednik, czyli Cougar. Moim zdaniem ma tez gorszej jakości koła spacerowe, ktore jednak teraz są w standardzie. Brakuje też bocznej wentylacji ale to raczej w deszczowe dni. Dłużej też zakłada się folię przeciwdeszczową, która nie jest już zintegrowana z moskitierą ale na duży plus regulowana osłona przeciwsłoneczna i prostszy sposób montażu hamaka.

Na minus - informacja od klientów, którzy z 2 os. wersją zrealizowali wyprawę w Kanadzie o długości 3 tys. km - w wyniku dłuższego i intensywnego opadu deszczu (możliwe, że także podbijania wody spod kół) przyczepka zaczęła przemakać na wysokości ramion dzieci - po bokach.

Moim zdaniem to najbardziej uniwersalny model Thule Chariot.

Thule Chariot Sport - multidyscyplinarny wózek dla sportowców

 

Thule Chariot Sport 1 - wózek dedykowany rodzicom aktywnym w różnych dyscyplinach - Fot. Thule

Od 2017 posiada zestaw spacerowy i zestaw rowerowy w standardzie. Można ją wyposażyć we wszystkie zestawy dodatkowe - biegowy, narciarski, dodatkowy hamulec ułatwiający hamowanie w pagórkowatym terenie i w trakcie jazdy na rolkach. Dzięki bradzo wydajnej amortyzacji i ochylanym siedzeniom świetnie sprawdza się w na nierównych nawierzchniach.

Thule Cross - regulowana amortyzacja w przyczepce rowerowej

Regulowana amortyzacja piórowa w Thule Chariot Cross, Sport i Cab 2 - fot. Thule

Thule Chariot Sport to przedstawiciel sportowej linii przyczepek w ofercie Thule. Jest to najlepiej wyposażony model przyczepki rowerowej dla dzieci z oferty szwedzkiej firmy Thule.

Jakie różnice względem poprzednich modeli?

Względem Thule Chariot Lite - regulowaną amortyzację oraz regulowane oparcie, które można ustawić w 3 pozycjach. Dodatkowo posiada bagażnik w formie kufra - jest on niezależny od siedziska dzieci.

Wizualizacja regulacji oparć w przyczepkach rowerowych Thule

Wizualizacja regulacji oparć w przyczepkach rowerowych Thule - fot. Thule.

Względem Thule Chariot Cross i Lite:

- bardziej wyściełane siedzisko,

- hamulec tarczowy na kołach, z obrotową dźwignią w rączce - zdecydowanie poprawia komfort użytkowania na rolkach i podczas biegów w terenie pagórkowatym,

- możliwość całkowitego zdjęcia bocznych folii - co zapewnia ogromny przewiew w gorące dni.

Thule Sport - przyczepka rowerowa dla dzieci

Hamulce tarczowe w Thule Chariot Sport, mocowanie dyszla rowerowego oraz zdejmowane folie boczne. Fot. Thule.

Dzięki hamulcom tarczowym wybierają ją często osoby, które jeżdżą na rolkach lub biegają w terenie pagórkowatym. Jest to model dedykowany osobom o sportowym zacięciu uprawniającym jazdę na rolkach czy bieganie w terenie pagórkowatym. Niektóre osoby drobnej postawy i wagi wybierają ten model ze względu na łatwiejsze wyhamowanie wózka w wersji biegowej.

Thule Chariot Cab 2 - przyczepka rowerowa dedykowana podróżnikom

Jedyna przyczepka w ofercie Thule, która posiada plastikowe dno na całej długości przyczepki - to główna różnica. Przyczepka różni się także bryłą i umiejscowieniem bagażnika, umocowany bezpośrednio za dziećmi i jest bardzo pojemny. 

Z uwagi na swoją konstrukcję jest zajmuje też więcej miejsca po złożeniu niż jej 2 os. wersje Lite, Cross i Sport.

Thule Cab 2 - przyczepka rowerowa dla dzieci

Przyczepka Thule Chariot Cab 2 - fot. Thule.

Dzięki powiększonej przestrzeni bagażowej i plastikowemu dnu jest to przyczepka dla osób, które lubią lub muszą podróżować niezależnie od warunków pogodowych jakie spotykają na trasie. Bagażnik o znacznej pojemności umożliwia zabranie do przyczepki znacznej ilości bagażu. Całość powoduje, że przyczepka zajmuje sporo miejsca w transporcie/ przechowywaniu i nie jest tak łatwa w transporcie jak zgrabniejsze i lżejsze modele Thule czy innych marek, np. Burley.

Plastikowe dno podnosi także znacząco wagę przyczepki względem innych modeli Thule i przyczepek innych producentów.

Bagażnik i odchylane siedziska przyczepki rowerowej Thule Cab 2.

Bagażnik i odchylane siedziska przyczepki rowerowej Thule Chariot Cab 2. Fot. Thule

Podsumowanie

Firma Thule nawiązując do rozwiązań zaprojektowanych jeszcze przez markę Chariot rozwija i oferuje świetne przyczepki rowerowe dla szerokiego grona użytkowników. Cechują je wysoka funkcjonalność i trwałość oraz nowoczesność rozwiązań znana z innych rozwiązań Thule.

Jeśli ten artykuł pomógł Wam w zdobyciu informacji o przyczepkach rowerowych, będziemy wdzięczni za udostępnienie go w mediach społecznościowych, na forach internetowych, na których się udzielacie lub na Waszym blogu - pomóżcie innym rodzicom podjąć decyzję a nam w promocji naszej strony :)

Wystarczy skopiować i wkleić poniższy kod. 

<a href="https://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/6900/porownanie-przyczepek-rowerowych-thule" target="_blank"><img src="https://dzieciakiwplecaki.pl/data/Images/Portal/baner_dzieciakiwplecaki.jpg" alt="Dzieciaki w Plecaki - lekkie rowery dla dzieci" width="400" height="276" /></a>

Dzieciaki w Plecaki

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.