dzisiaj jest niedziela, 01 października 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Nie tylko odzież. Marmot prezentuje śpiwory i namioty na sezon wiosna & lato’ 2018.

2018-06-07 14:26

Wieloletnie doświadczenie marki związane z tworzeniem produktów z puchowym wypełnieniem pozwoliły na stworzenie linii śpiworów opartej na własnych, innowacyjnych technologiach. Podczas tworzenia najnowszej kolekcji śpiworów wyzwaniem dla specjalistów z Marmota był wybór syntetycznego wypełniania, którego właściwości jak najwierniej odzwierciedlałyby naturalny puch, ale przewyższałyby go ze względu na właściwości użytkowe. Skąd takie podejście? Wysoka sprężystość materiału pozwala na uzyskanie tzw. loftu, czyli objętości śpiwora lub też wolnej przestrzeni wypełnionej powietrzem wewnątrz jego konstrukcji. Im większy loft, tym wyższe właściwości izolacyjne oraz komfort termiczny. Dodatkowym atutem sztucznego wypełnienia jest to, iż znacznie lepiej od puchu sprawdza się ono w warunkach o wysokiej wilgotności. Dlatego też jest idealnym wyborem, gdy naszym celem jest biwakowanie w okresie letnim, noclegi „pod chmurką” lub też mazurskie rejsy, podczas których mamy do czynienia z poranną rosą lub obfitymi opadami deszczu.

Tym samym, kluczowym elementem wypełniania śpiworów w tegorocznej, wiosenno - letniej kolekcji została ceniona, syntetyczna ocieplina SpiraFil™. Stanowi ona unikalną mieszankę dużych, pustych w środku włókien spiralnych oraz mniejszych włókienek poliestrowych. Pierwsze z wymienionych zapewnią Ci odpowiedni poziom sprężystości oraz napowietrzenia, drugie odpowiedzialne są za komfort termiczny, miękkość oraz kompresyjność. Co więcej, specjaliści z Marmota zdecydowali, iż w bieżącej kolekcji ich syntetyczne śpiwory pozbawione zostaną impregnacji opartej na związkach PFC (Power Factor Correction). Chodzi tu o per- oraz polifluorowęglowodory, czyli związki chemiczne uznawane za szkodliwe zarówno dla człowieka, jak dla i środowiska naturalnego. Najnowsze śpiwory Marmota zostały przetestowane w oparciu o normę EN 13537, opisującą standardy szacowania zakresu temperatur z podziałem na płeć użytkownika oraz ustalenia na ich podstawie komfortu cieplnego.

Na co konkretnie warto zwrócić uwagę w ramach bieżącej kolekcji?

NanoWave

Najpopularniejsza linia wiosenno - letnich śpiworów ze sztucznym wypełnieniem, z zastosowaniem ociepliny SpiraFil™. NanoWave obejmuje kilka modeli o zróżnicowanym zakresie komfortu termicznego, mieszczącego się w limicie od -1,9 do 12,4 °C. Wszystkie śpiwory z tej serii są wyjątkowo lekkie, kompaktowe, o świetnym stopniu kompresji. Producent dołożył w nich ułatwienia na poziomie konstrukcyjnym, związane m.in. z zastosowaniem charakterystycznego kształtu typu mumia, z materiałem optymalnie dopasowującym się do kształtu ludzkiego ciała. Dodano też dwukierunkowe zamki, wewnętrzną kieszeń, ściągacze w kapturze, listwę zasłaniającą suwak czy worek kompresyjny. Reasumując - wyjątkowo korzystne połączenie stosunku jakości do ceny.

Trestles Elite

Tegoroczna nowość - stworzona z myślą o użytkownikach, którzy od swoich śpiworów oczekują gwarancji ciepła, nawet, gdy na zewnątrz warunki nie sprzyjają . Zakres temperatur minimalnych w tej serii waha się od -16,5 do -2,2 °C. W celu zapewniania odpowiedniej termiki zewnętrzna konstrukcja oparta została na strukturze wąskich, pikowanych segmentów, których zadaniem jest zapobieganie migracji izolacji. Dodatkowo zwiększona została przestrzeń śpiwora przeznaczona na stopy. Materiał bazowy stanowi innowacyjne, syntetyczne wypełnienie HL-ElixR™. Składa się ono z połączenia trzech kompatybilnych ze sobą włókien, zapewniając w ten sposób doskonały loft, a co za tym idzie - optymalną termoregulację. Podobnie jak „mumie” z linii NanoWave, również i śpiwory z serii Trestles Elite posiadają klasyczną konstrukcję typu mumia, zapewniającej optymalne dopasowanie do ciała. Ich integralne elementy stanowią krój 3D Hood Construction w warstwie kaptura oraz konstrukcja 3D na wysokości stóp. Do tego dochodzą dodatki takie jak dwustronny zamek, wraz z konstrukcją zapobiegającą jego przycinaniu, wewnętrzna kieszonka czy worek kompresyjny.

Drugi kluczowy segment sprzętowej oferty Marmota stanowią namioty. Niezależnie od celu naszej podróży, ważnym element przy ich wyborze stanowią parametry takie jak wielkość, waga oraz objętość po złożeniu. Do tego dochodzą praktyczne rozwiązania, zapewniające komfort podczas użytkowania oraz wygodę w trakcie rozkładania. Przykłady? Elastyczne pałąki oraz odpowiednie rozmieszczenie zaczepów pozwoli Ci na osiągnięcie dużej przestrzeni wewnątrz namiotu, natomiast wejście w kształcie litery D, wraz z przedsionkiem, umożliwi Ci łatwe wejście do namiotu oraz zapewni miejsce na przechowywanie bagażu. Dla zapewnienia odpowiedniej ochrony przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi tropik został wykonany z wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału, a szwy zostały podklejone. We wszystkich modelach pałąki i klipsy są wyposażone w kolorowe znaczniki typu „easy pitch”, dzięki którym szybko rozłożysz namiot. Ponadto, najnowsze namioty amerykańskiego producenta wyposażone zostały w niewielkie kieszonki, sprzyjające lepszej organizacji niezbędnego ekwipunku.

Poniżej przegląd kluczowych propozycji w kontekście sezonu wiosna & lato’ 2018.

Tungsten UL

Dodatkowa przestrzeń w namiocie każdorazowo wiąże się z większym komfortem użytkowania, a właśnie modele z serii Tungsten zapewnią Ci wyjątkową obszerną przestrzeń w głównej komorze. Co więcej, układ niezwykle lekkich pałąków zapewnia względnie wysokie ściany boczne, co pozwoli Ci na swobodne przebywanie wewnątrz w pozycji siedzącej. Warto przy tym zaznaczyć, iż Tungsten UL to najlżejsza linia namiotów w bieżącej kolekcji. Doskonale sprawdzi się zarówno podczas pieszych wycieczek, z krótkimi postojami na odpoczynek, jak i w czasie regularnych biwaków pod chmurką, gdy trzeba wygospodarować dodatkowe miejsce. W stosunku do poprzedniego sezonu producent rozszerzył linię o namioty dla jednej oraz dla czterech osób. Waga namiotów: 1-osobowy - 1 170 g, 2-osobowy – 1 470 g, 3-osobowy - 1 850 g, 4-osobowy - 2 555 g.

Vapor

Idealna propozycja dla osób, które - chcąc zachować komfort przestrzeni w komorze głównej - nacisk kładą na niską wagę transportowanego sprzętu. Konstrukcja niniejszego modelu opiera się na zastosowaniu masztów DAC Pressfit, które wykonane zostały z wytrzymałego, a przy tym niezwykle lekkiego aluminium. Vapor to namiot o świetnych parametrach odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne - wytrzymały tropik z poliestrowej tkaniny, wodoodporna podłoga ze wzmocnionego materiału oraz podklejane łączenia i szwy w skuteczny sposób ochronią Cię przed deszczem i silnymi podmuchami wiatru. Vapor wyposażony został w dwa wejścia w kształcie litery D, co - zwłaszcza w czasie cieplejszych dni i nocy - zagwarantuje Ci świetną wentylację sypialni. Do tego dochodzą dwa pojemne przedsionki, wewnętrzne kieszonki na drobiazgi czy oznaczanie kolorystyczne, ułatwiające rozkładanie namiotu. Waga namiotów: 2-osobowy - 2 290 g, 3-osobowy - 2740 g, 4-osobowy - 3 665 g.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.