dzisiaj jest piątek, 21 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

"Łódź bajkowa" wzbogaciła się o kolejnego bohatera

2013-01-16 21:36
Rzeźba Plastusia została umieszczona w parku im. H. Sienkiewicza w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 173. Plastusiowy pomnik w łapce trzyma dzwonek, którym w serialu budził co rano wszystkich przyjaciół z piórnika.

Wyobraźcie sobie, że Plastuś ma już ponad 80 lat. Pierwsze opowiadania Marii Kownackiej o Plastusiu publikowane były w 1931 w "Płomyczku", a w 1936 roku ukazały się jako książka. Na jej podstawie w 1980 roku powstał serial Se-Ma-Fora. Animatorzy ożywili Plastusia oraz wszystkich jego przyjaciół z piórnika – długopis, dwie gumki, linijkę ołówek i igłę z nitką.

Szlak turystyczny "Łódź bajkowa" powstaje od kilku lat. Główną ideą jego tworzenia jest przypomnienie mieszkańcom, a także przybywającym do miasta turystom o dorobku łódzkiej animacji. Ulubieni bohaterowie wieczorynek, rozsiani po całym mieście, wywołują sentymentalny uśmiech na twarzach przechodniów. Miś Uszatek wita gości spacerujących ulicą Piotrkowską, Mały Pingwin Pik-Pok zaprasza do Aquaparku Fala, koty: Filemon i Bonifacy sennie przeciągają się przed Muzeum Kinematografii, a Piotruś i jego piesek rysują zaczarowanym ołówkiem po ścianach Łódzkiego Domu Kultury zlokalizowanego naprzeciwko przebudowywanego dworca PKP Łódź Fabryczna.

Już niebawem do swoich bajkowych kolegów dołączą Trzy Misie, Maurycy i Hawranek oraz Wróbelek Ćwirek. O odsłonięciu kolejnych bajkowych pomników będziemy Was informować na naszym portalu.

Źródło: www.turystyczna.lodz.pl, film.interia.pl

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.