dzisiaj jest piątek, 28 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

województwo kujawsko-pomorskie

zmień:
kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko – pomorskie to przede wszystkim malownicze pagórki, pola, lasy i liczne jeziora. Region niezwykle ciekawy pod względem etnograficznym jak i historycznym. Toruń słynie z klimatycznego Starego Miasta, wypieku pierników oraz planetarium - jak przystało na miejsce narodzin Mikołaja Kopernika. Bydgoszcz, choć mniej znana i popularna, ma również do zaoferowania kilka atrakcji, takich jak Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” – idealne miejsce na spacer, jazdę na rolkach czy rowerze a zimą na sankach lub nartach. Kujawy inspirują ponadto do spotkań z przeszłością. W Biskupinie warto wziąć udział w odbywającym się we wrześniu festynie archeologicznym oraz przejechać się zabytkową kolejką wąskotorową do pobliskiej Wenecji. Natomiast w Rogowie można podziwiać modele olbrzymich dinozaurów w największym w Polsce parku jurajskim. Moc atrakcji dla dzieci gwarantowana!

Atrakcje

 • Fundacja Zamek Dybów i Gród Nieszawa

  Fundacja Zamek Dybów i Gród Nieszawa0

  Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” podjęła wyzwanie ratowania dziedzictwa zamku Dybowskiego, którego ruiny wciąż dumnie wznoszą się nad lewym brzegiem Wisły w Toruniu. Głównym celem działania ustanowionej w grudniu 2015 r. Fundacji jest ochrona i restauracja obiektów historycznych oraz pielęgnowanie i krzewienie świadomości historycznej i patriotycznej.

  2018-08-30 10:00

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:

 • Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

  Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy0

  Muzeum Mydła i Historii Brudu to niepowtarzalne miejsce na kulturalnej mapie Europy. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza tematyce oraz formie prezentacji z jaką spotykają się odwiedzający. Dzięki swojej formie jest przyjazne dla każdej grupy wiekowej. Odwiedzają Muzeum przedszkola, szkoły, ale również rodziny z dziećmi, seniorzy.

  2017-12-29 23:44

  miejscowość:Bydgoszcz

  dostepność atrakcji:

 • Manufaktura Cukierków w Toruniu

  Manufaktura Cukierków w Toruniu0

  Uwielbiasz słodycze, ich cudowny zapach, bajeczne kolory oraz słodki smak? Jesteś fanem cukierków i lizaków?

  2017-07-24 00:45

  miejscowość:Toruń

  dostepność atrakcji:cały rok

 • Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

  Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie0

  Chcesz dowiedzieć się jaki zapach ma farba drukarska? Interesuje Cię jak robi się papier? Czy chciałbyś spróbować swoich sił w pisaniu gęsim piórem? Jeśli tak - Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa to miejsce stworzone dla Ciebie! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na interaktywne warsztaty z zakresu piśmiennictwa, papiernictwa i drukarstwa. Odbywają się one w gotyckim kościółku św. Barbary w Grębocinie, w niecodziennym otoczeniu.

  2017-01-26 23:42

  miejscowość:Grębocin

  dostepność atrakcji:

 • Park Linowy Włocławek

  Park Linowy Włocławek0

  Włocławski park linowy to przygoda dla całej rodziny. Jeśli szukacie miejsca, w którym Wasze dzieci będą mogły się wyszaleć, to jest to doskonałe miejsce ku temu!

  2016-12-12 08:00

  miejscowość:Włocławek

  dostepność atrakcji:w sezonie - od wiosny do jesieni

 • Poznaj więcej atrakcji z województwa kujawsko-pomorskiego

Wycieczki

 • Janowiecki szlak rowerowy

  Janowiecki szlak rowerowy0

  Wycieczka rozpoczyna się po wschodniej stronie rynku (Plac Wolności) w Janowcu Wielkopolskim. Wiedzie ulicą Śniadeckich na północ, w kierunku Damasławka.

  2014-03-24 13:45

  miejscowość:Janowiec Wielkopolski

  długość trasy:29 km

 • Szlakiem Weneckim na Pałukach

  Szlakiem Weneckim na Pałukach0

  Wyruszamy sprzed Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji (0,0 km). Po prawej stronie rozciąga się teren skansenu, a za nim znajdują się ruiny zamku legendarnego Diabła Weneckiego (XIV w.). Po lewej stronie, na niewielkim wzniesieniu, stoi kościół pw. Narodzenia NMP (XIX w.).

  2014-03-24 11:38

  miejscowość:Wenecja

  długość trasy:2 km

 • Wycieczko - poznaj Toruń!

  Wycieczko - poznaj Toruń!0

  Wszystkich, którzy w niecodzienny sposób chcą zwiedzić Toruń z dziećmi polecamy Adriannę Sieklicką - kulturoznawcę i jednocześnie rodowitą toruniankę, która zrealizuje autorski program edukacyjny w klimacie toruńskich tajemnic, dla grup wycieczkowych i Rodzin indywidualnych!

  2013-10-29 19:14

  miejscowość:Toruń

  długość trasy:

 • Szlakiem rowerowym wzdłuż jezior i lasów powiatu żnińskiego

  Szlakiem rowerowym wzdłuż jezior i lasów powiatu żnińskiego0

  Opracowana trasa ścieżki rowerowej pozwoli poznać malownicze tereny leśne administrowane przez Nadleśnictwo Gołąbki, a położone wzdłuż Foluskiej Strugi i Gąsawski, obok dziesięciu jezior: Wolickiego, Kieszkowskiego, Gwiazda, Ostrówieckiego, Foluskiego, Chomiąskiego, Oćwieka, Bzdręcz, Długiego i Przedwieśnia. Zapoznanie uczestników z fauną i florą występującą wzdłuż trasy, a także uświadomienie konieczności poszanowania otaczającej nas przyrody w obcowaniu na co dzień to główny cel opracowanej ścieżki.

  2013-04-27 13:39

  miejscowość:Barcin

  długość trasy:35 km

 • Poznaj więcej wycieczek z województwa kujawsko-pomorskiego