dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Zabytkowa Kopalnia Srebra

2013-04-09 22:49

Jeśli tak, to kaski na głowy, na nogi wkładajcie buty odporne na wodę, na plecy polar i nie zapomnijcie o latarce! Będziecie przedzierać się przez niskie korytarze (niektóre mają raptem 1 metr wysokości – uwaga na głowy rodzice), przeprawicie się łodzią przez wodę, być może uda się Wam podsłuchać rozmowy górników – ich już tam nie ma, ale głosy zostały w skalnym labiryncie. Czeka na Was mnogość fikuśnych form skalnych (wyrastających z podłoża lub stropu), a gdzieś w załomach skalnych śpi nietoperz. I to wszystko 40 metrów pod ziemią.

Uwaga rodzice! Czeka Was prawie dwukilometrowa podziemna wędrówka (około 90 minut), więc uprzedźcie dzieci, że będzie ciemno, wąsko i mokro, a do końca dojść trzeba! Temperatura stała to około 10 stopni.

Po powrocie na górę trzeba obowiązkowo odwiedzić Skansen Maszyn Parowych, przy czym w wypadku chłopców lubujących się w ciuchciach trzeba mieć odpowiednio dużo czasu - stoi tam kilka starych lokomotyw, do których można wejść i wszystkiego dotykać - chłopców trudno stamtąd zabrać.

Gdy już nacieszycie się podziemiami i lokomotywami, zajrzyjcie do sklepu z pamiątkami, a jeśli żołądki dają o sobie znać, wejdźcie do restauracji „Nad Aniołem”. Skąd taka nazwa? Powinniście dowiedzieć się tego w trakcie zwiedzania kopali.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.