dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Pomysły na wycieczki dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym

2024-03-29 13:11

Kopalnia Soli "Wieliczka" — wycieczka pełna tajemnic

Kopalnia Soli "Wieliczka" to miejsce wyjątkowe na mapie edukacyjnych wycieczek szkolnych. Jako obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, kopalnia przyciąga nie tylko ze względu na swoją historyczną wartość, ale także  walory estetyczne i poznawcze. Wycieczka szkolna do Kopalni Soli "Wieliczka" to szansa na eksplorację tajemniczych komór i korytarzy, podziwianie podziemnych kaplic i solnych dzieł sztuki, w większości wykonanych z soli. To także wyjątkowa okazja do nauki o geologii, historii i technice wydobycia soli, którą uczniowie przyswajają w angażujący oraz ciekawy sposób. Wizyta w kopalni to  również inspirująca przygoda, która pozostanie w pamięci uczestników na długo po powrocie do domu.

Planując zwiedzanie Kopalni Soli "Wieliczka" z grupą szkolną lub przedszkolną można wybrać formę zwiedzania podziemi dostosowaną do wieku lub zainteresowań grupy.  

Organizacja wycieczki do Kopalni Soli "Wieliczka"

Podczas organizowania wycieczki do Kopalni Soli "Wieliczka" warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów:

  • Programy zwiedzania można dostosować do wieku lub zainteresowań grupy. Można wybrać klasyczne zwiedzanie Trasy Turystycznej lub programy tematyczne "Odkrywamy Solilandię" lub "Śladami Legend", albo zwiedzanie angażującej Trasy Górniczej
  • Zarówno Trasa Turystyczna, jak i Trasa Górnicza mogą być zwiedzane wyłącznie z przewodnikiem, co zwiększa wartość edukacyjną wycieczki.
  • Trasa Górnicza jest dostępna dla dzieci powyżej 10. roku życia.
  • Temperatura w kopalni jest stała i wynosi około 17-18°C, przez co możliwe jest zorganizowanie wycieczki o każdej porze roku.

Odkrywcza podróż do serca Solilandii

Wśród fascynujących propozycji wycieczek edukacyjnych dla najmłodszych dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, oferta "Odkrywamy Solilandię" w Kopalni Soli "Wieliczka" wyróżnia się jako wyjątkowa przygoda, pełna tajemnic i legend. Kto nigdy nie słyszał o tajemniczym Solizaurze, nie wie, gdzie na co dzień bawią się Soliludki, czy kim jest tajemniczy Skarbnik, ten bez wątpienia znajdzie odpowiedzi na te pytania, odwiedzając to magiczne miejsce.

Program "Odkrywamy Solilandię" jest idealnie dopasowany do młodych odkrywców, pragnących nie tylko zgłębić tajniki historii i przyrody nieożywionej, ale też poszukiwać przygód w niezwykłym podziemnym świecie. Zwiedzanie Kopalni Soli "Wieliczka" łączy w sobie elementy edukacyjne z angażującymi animacjami, dzięki czemu dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu podziemnych sekretów. Przez zabawę i interakcję z bajkowymi postaciami, takimi jak Solizaur czy Soliludek, młodzi odkrywcy mają szansę poznać kopalnię i odkryć jej tajemnicę.

Taka forma zwiedzania sprawia, że wiedza przekazywana jest w sposób przystępny i zapadający w pamięć.  "Odkrywamy Solilandię" to propozycja, która łączy naukę z zabawą, stając się idealną formą  wycieczki dla grup szkolnych i przedszkolnych, szukających edukacyjnych, ale jednocześnie ekscytujących atrakcji.

Przygoda dla małych eksploratorów

W sercu Kopalni Soli "Wieliczka" kryje się nie tylko solna głębia, ale także bogactwo legend i historii, które ożywają w programie "Śladami Legend". To zaproszenie do podróży, gdzie św. Kinga i jej legendarny pierścień odkrywają przed młodymi odkrywcami tajemnice wielickiej saliny. Wędrując ścieżkami wykutymi w soli, nieco starsze dzieci angażują się w zabawne konkurencje nawiązujące do górniczej przeszłości oraz rozwiązują zagadki w poszukiwaniu Skarbnika. Ta wyprawa to idealna mieszanka nauki, historii i przygody, zachęcająca do poznawania tradycji w aktywny i fascynujący sposób.

Mali odkrywcy w akcji!

Podczas zwiedzania Trasy Górniczej w Kopalni Soli "Wieliczka" uczniowie powyżej 10 roku życia, mają niepowtarzalną okazję, by na własne oczy zobaczyć i zrozumieć, na czym polega praca górników. Przekraczając próg podziemnego świata pod czujną opieką doświadczonego górnika-przodowego, młodzi odkrywcy zamieniają się w adeptów górniczego rzemiosła. To niezwykła przygoda edukacyjna, podczas której uczniowie mają szansę poznać z bliska górnicze rzemiosło, wykonując samodzielnie proste czynności związane  np. z odwadnianiem kopalni, stosowaniem zabezpieczeń górniczych, przeprowadzaniem pomiarów czy transportem soli. To nie tylko fascynująca lekcja historii i techniki, ale także doskonała okazja do zrozumienia znaczenia pracy zespołowej i inżynierskiego myślenia w rozwiązywaniu problemów.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.