dzisiaj jest piątek, 01 grudnia 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Wycieczki szkolne: gdzie zorganizować atrakcyjny wyjazd dla uczniów?

2023-09-25 22:54

Nieoczywisty kierunek

Wycieczki szkolne są organizowane okazjonalnie, maksymalnie 1-2 razy w ciągu całego roku szkolnego. Tym bardziej warto wykorzystać taką okazję do tego, aby pokazać młodym ludziom miejsca, do których raczej nie wybiorą się ani samodzielnie, ani z rodzicami. Mamy tutaj na myśli mniej oczywiste regiony Polski – niekoniecznie nadbałtyckie czy tatrzańskie kurorty. Nasz kraj ma znacznie więcej do zaoferowania, a przykładem może być chociażby niezwykle atrakcyjny Śląsk.

Im bliżej natury, tym lepiej

Wycieczkę szkolną można zorganizować np. do dużego miasta, które ma do zaoferowania mnóstwo zabytków, muzeów i innych atrakcji. Można, ale czy to na pewno jest dobry pomysł w czasach, gdy młodzi ludzie niemal całe dnie spędzają w budynkach, wpatrując się w książki, zeszyty i oczywiście ekrany smartfonów?

Współczesna młodzież jest bardzo stęskniona za kontaktem z naturą, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego priorytetem przy wyborze miejsca na wycieczkę szkolną powinno być to, czy znajduje się ono w pięknym przyrodniczo regionie i czy zapewnia wiele opcji aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Walor turystyczny

Ważnym kryterium wyboru miejsca na wycieczkę szkolną jest to, czy prezentuje ono jakiekolwiek walory turystyczne. Niekoniecznie musi to być miejsce, które młodzi ludzie będą zwiedzać przez cały dzień, udając przy tym zainteresowanie. Wybór jest znacznie większy.

Można rozejrzeć się za miejscem o unikalnej wartości przyrodniczej, położonym w przepięknej okolicy, blisko lub na obszarze parku narodowego czy mieszczącym się nieopodal ważnych ośrodków kultury czy nauki. To znacznie ułatwi ułożenie atrakcyjnego dla młodzieży scenariusza wycieczki.

Dogodny dojazd

Wybierając miejsce na wycieczkę szkolną zawsze należy mieć na uwadze to, aby dojazd nie zajmował całego dnia i nie był wyczerpujący – zwłaszcza, jeśli cała wycieczka została zaplanowana na 2-3 dni. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się albo za atrakcyjnym miejscem w regionie, albo wybrać się nieco dalej, natomiast z gwarancją szybkiego i komfortowego dojazdu np. pociągiem czy wynajętym autokarem.

Rada

Dobrze będzie wybrać miejsce, do którego można dojechać autostradą lub drogą ekspresową, co przełoży się również na bezpieczeństwo podróży.

Wybieramy ośrodek na wycieczkę szkolną: czym się kierować?

Planując zorganizowanie wycieczki szkolnej warto zacząć od zapoznania się z ofertami ośrodków specjalizujących się w turystyce dziecięcej i młodzieżowej. Powinien to być obiekt z jednej strony znajdujący się stosunkowo blisko szkoły, a z drugiej oferujący bogate zaplecze sportowe i rekreacyjne, dobrą bazę noclegową i położony w pięknej okolicy.

Wszystkie te kryteria spełnia Relaks Międzybrodzie, jeden z najlepiej ocenianych i najchętniej wybieranych ośrodków kolonijnych w Polsce. Obiekt został zaprojektowany i wybudowany stricte z myślą o goszczeniu młodych ludzi, oddając do ich dyspozycji takie atrakcje, jak chociażby boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki, boisko do piłki nożnej, baseny letnie, urządzenia animacyjne i wiele więcej.

Wycieczki szkolne organizowane w ośrodku Relaks Międzybrodzie w Międzybrodziu Żywieckim, około 15 kilometrów od Żywca, to gwarancja świetnie spędzonego czasu i szerokich uśmiechów na twarzach młodych ludzi, o czym więcej można przeczytać w artykule na stronie internetowej https://miedzybrodzie.net.pl/wycieczki-szkolne.

Za publikację artykułu otrzymaliśmy wynagrodzenie

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.