dzisiaj jest sobota, 26 listopada 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Weekend Niepodległościowy w Muzeum Okręgowym w Toruniu 11.11 za 11 zł

2022-11-10 21:38

Jedna z części ekspozycji „Toruń i jego historia” w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów dotyczy lat 1920–1945 i opowiada o odzyskaniu niepodległości przez Polskę poprzez pryzmat Torunia. Natomiast w Muzeum Twierdzy Toruń, poza ekspozycją stałą, na której można prześledzić rozwój obiektów broniących miasta od czasów lokacji w XIII wieku do końca II wojny światowej, w sposób szczególny polecamy nową wystawę czasową, która przybliża udział strażaków w walkach o odzyskanie niepodległości. Wystawa ,,Strażacka Niepodległa 1918–1921'’ dostępna będzie do końca roku.

Dodatkowo w ramach biletu łączonego do obu ww. oddziałów będzie można skorzystać
(bez dodatkowych opłat) z pokazu 3D pt. „Księga Toruń” w Muzeum Historii Torunia
– kilkunastominutowego filmu ukazującego wybrane najważniejsze momenty z dziejów miasta. Dostępność udziału w seansie uzależniona jest o liczby wolnych miejsc.

Uwadze zwiedzających polecamy zwiedzanie Muzeum Twierdzy Toruń w towarzystwie przewodnika. W ofercie sprzedaży dostępne są bilety obejmujące komplet atrakcji – w cenie 18 zł oraz dopłata na zwiedzanie z przewodnikiem – dodatkowy bilet w cenie 7 zł.  Oprowadzania rozpoczynają się o godzinach: 10.00, 12.00 i 14.00. Liczba miejsc ograniczona do 40 osób na każdą godzinę.

Zachęcamy do spędzenia tego dnia w optymistycznej i życzliwej atmosferze. Niezmiernie miło będzie nam Państwa gościć. 

W piątek 11 listopada o godz. 11:00 zapraszamy do Muzeum Toruńskiego Piernika na specjalne warsztaty "Piernik w biało-czerwonych barwach". Uczestnicy będą mogli samodzielnie ozdobić pierniki dekoracyjne i dzięki temu stworzyć wyjątkową pamiątkę w patriotycznym klimacie. Wstęp w cenie biletu na warsztaty wypieku piernika.

Razem świętujmy Narodowe Święto Niepodległości!

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.