dzisiaj jest sobota, 04 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Dobry kask narciarski — z szybą czy bez?

2021-11-30 22:58

Dlaczego warto stosować kaski narciarskie?

Kask narciarski to element obowiązkowy zarówno stroju narciarskiego, jak i snowboardowego. Dlaczego? Czy gogle nie wystarczą? Te pytania zadaje sobie z pewnością wielu z nas. Odpowiedzi na nie, dla niektórych mogą być naprawdę zaskakujące. 

Niestety, nawet specjalne, doskonale dopasowane okulary nie są w stanie ochronić głowy przed żadnymi urazami na stoku narciarskim. Ponadto, w przeciwieństwie do kasku, gogle nie zapewniają komfortu cieplnego. Dlatego, aby czuć się nie tylko bezpiecznie, ale również zdrowo, warto zainwestować w specjalistyczny kask narciarski. Jaki wybrać, aby cieszyć się nim dłużej niż jeden sezon? Który model wybrać — z szybką czy bez, jednostalny czy pełen ciekawych wzorów? Podpowiadamy! 

Kaski narciarskie z szybką — alternatywa dla niewygodnych gogli

Szybka w kasku narciarskim pełni podobną funkcję do szkieł w goglach. Jednak podstawowa różnica między nią a popularnymi zimowymi okularami polega na tym, że w przypadku kasku przeszklona powierzchnia jest znacznie większa, przez co polepsza się również widoczność użytkownika. Ponadto znika problem związany ze źle dopasowanym rozmiarem oraz brakiem wygody, przez zbyt mocno uciskające na policzki oraz płaty nosowe krawędzie gogli. Oprócz tego, dla osób z wadą wzroku kluczową kwestią jest z pewnością możliwość założenia pod kask  narciarski okularów korekcyjnych. 

Kask narciarski z szybą fotochromatyczną — jak działa?

Kaski narciarskie najnowszej generacji charakteryzują się specjalną szybką fotochromatyczną. Mimo znacznie wyższej ceny warto zainwestować w nowoczesne, najbardziej zaawansowane technologicznie modele. Powodów jest kilka. Główny stanowią jednak nowe możliwości, jakie oferują szkła fotochromowe. Czym się wyróżniają? Podstawową kwestią, która różni je od zwykłych szkiełek, jest zwiększona wrażliwość na szkodliwe promieniowanie UV. Długa ekspozycja na słońce sprawia, że szyba fotochromatyczna pod wpływem zachodzącej reakcji termicznej zmienia kolor, wykazując działanie podobne do okularów przeciwsłonecznych. Oczywiście, na efekty trzeba poczekać, aż do osiągnięcia przez nią odpowiedniej temperatury.

Najmodniejsze wzory kasków narciarskich

Decydując się na zakup kasku narciarskiego, warto wziąć pod uwagę nie tylko kwestie parametrów technicznych, ale również wszelkie aspekty wizualne. W końcu to właśnie odpowiednie wzornictwo jest w stanie poprawić samopoczucie oraz komfort przebywania na stoku. Jakie modele są szczególnie modne w tym sezonie? Najgorętsze trendy stanowi kask narciarski biały. Nie tylko pasuje on do każdego koloru kombinezonu, ale także doskonale prezentuje się na zdjęciach. Innym rozwiązaniem jest okrycie głowy w odcieniu soczystej czerwieni, bądź granatu. Rzadziej wybierane są natomiast modele we wzorki, które od kilku lat spotkać można głównie u dzieci.

Jak łatwo się domyślić, na ośnieżonym stoku nie trudno o wypadek. Dlatego odpowiednie zabezpieczenie oczu i głowy powinno stanowić najważniejszą kwestię. W celu zmaksymalizowania stopnia ich ochrony warto zdecydować się na zakup kasku narciarskiego ze specjalną szybką fotochromatyczną, dzięki której nawet intensywne promieniowanie słoneczne nie będzie problemem.

Artykuł sponsorowany - Za publikację tego artykułu otrzymaliśmy wynagrodzenie.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.