Piknik Sienkiewiczowski w Stacji Muzeum w Warszawie
Z okazji ogłoszenia przez Senat RP i Samorząd Województwa Mazowieckiego roku 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza Stacja Muzeum oraz PKP Cargo S.A. zapraszają w dniu 26 listopada na wyjątkowy „Piknik Sienkiewiczowski”.
Z okazji ogłoszenia przez Senat RP i Samorząd Województwa Mazowieckiego roku 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza Stacja Muzeum oraz PKP Cargo S.A. zapraszają w dniu 26 listopada na wyjątkowy „Piknik Sienkiewiczowski”.
Piknik będzie nawiązywał tematyką do najbardziej znanych powieści noblisty: „Quo Vadis”, Trylogii, „Krzyżaków” oraz „W pustyni i w puszczy”. Ci, którzy odwiedzą tego dnia Stację Muzeum będą mogli przenieść się do czasów, w których toczy się akcja poszczególnych powieści. Pomogą im w tym cztery stanowiska rekonstrukcyjne: stanowisko Rzymian („Quo Vadis”), stanowisko Zakonu Krzyżackiego („Krzyżacy”), stanowisko sarmackie (Trylogia) i stanowisko kolonialne („W pustyni i w puszczy”).
Na swoich stanowiskach rekonstruktorzy będą prezentować m.in. stroje z epoki, uzbrojenie, a także charakterystyczne dla danej epoki środki transportu.
Dopełnieniem stanowisk będzie specjalnie przygotowana na to wydarzenie wystawa tablicowa we wnętrzu wagonu pasażerskiego, poświęcona życiu i twórczości Sienkiewicza, przygotowana przez nauczycieli i uczniów XII LO im. H. Sienkiewicza w Warszawie.
Dla najmłodszych będą zorganizowane warsztaty:
- godz. 12:30 - Warsztaty dla dzieci 3-6 lat. W programie: zwiedzanie stanowisk rekonstrukcyjnych (30-40 min.), zajęcia w Sali Edukacyjnej (ok. 30 min.)
- godz. 13:15 - Warsztaty dla dzieci 7-13 lat. W programie: zwiedzanie stanowisk rekonstrukcyjnych (30-40 min.), zajęcia w Sali Edukacyjnej (ok. 30 min.)
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy: tel. +48 22 620 04 80 wew. 106; e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl.
W dniu 26 listopada wstęp do Stacji Muzeum w cenie biletu ulgowego (6 zł). Dzieci do lat 7 wstęp wolny.
Patronami medialnymi „Pikniku Sienkiewiczowskiego” są: Kurier Kolejowy i portal historyczny historycy.org.
Komentarze
Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.