dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Agroturystyka Buridan w Borach Tucholskich

2014-02-21 21:35

Cel: Gospodarstwo agroturystyczne u Pani Joasi. Wspaniałe miejsce dla każdego, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Jeśli masz dość wielkomiejskiego zgiełku, chcesz odpocząć na łonie natury, zjeść pyszny obiad, napić się herbaty z mięty prosto z ogródka to dobrze trafiłeś.

Gospodarstwo znajduje się na obrzeżach Tucholskiego Parku Krajobrazowego,
we wsi Teolog nad Jeziorem Drzycimskim. Położone jest wśród malowniczych pól i łąk. Wczesnym rankiem, nawet w piżamie i kaloszach, można zbierać grzyby w pobliskich zagajnikach. A jeśli wolicie leniuchować to ok. 200 metrów od domu znajduje się jezioro z własną plażą i pomostem ( jest tez łódka;-))

Wyślij zapytanie o nocleg

Gospodarstwo jest dostosowane do potrzeb dzieci, teren jest ogrodzony, są wydzielone miejsca na ognisko, można również skorzystać z wszelakiego sprzętu sportowego. Ale dzieciom i tak największa frajdę sprawia zabawa z dwoma biglami Lamią i Reksem.

Dla wielbicieli spacerów i rowerowych wycieczek nie zabraknie leśnych dróżek i ścieżynek; kilka kilometrów od gospodarstwa znajduje się stadnina koni „Gwiazda” gdzie można wypróbować lub doskonalić swój kunszt jeździecki.

Akcja Kompas - baza gospodarstw agroturystycznych przyjaznych rodzinom Obiekt zgłoszony w ramach Akcji Kompas

Wszystkich tych i wielu innych atrakcji zakosztowaliśmy podczas naszego pierwszego pobytu u Pani Joasi; niestety pogoda bywa kapryśna i kolejne nasze spotkanie upłynęło pod znakiem zimna i deszczu, którego było mniej lub więcej. I okazało się, że ten pobyt nie był wcale gorszy od poprzedniego; dzięki kiepskiej pogodzie udało nam się zwiedzić okoliczne miejscowości i miasteczka. Na szczególną uwagę zasługuje pobliska Tuchola z malowniczym ryneczkiem. Zaglądnijcie do cukierni-kawiarni „Łuczniczka”, gdzie podają najlepszą gorącą czekoladę i wiele innych czekoladowych przysmaków. W Tucholi znajduje się również Muzeum Borów Tucholskich, które bardzo spodobało się naszym córeczkom.

Nie sposób w kilku zdaniach opisać ogrom atrakcji serwowanych przez naszą Gospodynię jak i wymienić wszystkie miejsca godne polecenia.

My, ludzie z południa;-), zakochaliśmy się w tym szczególnym miejscu.

Miejsca godne polecenia w okolicy:

  • Akwedukt w Fojutowie
  • Rezerwat przyrody Cisy Staropolskie
  • Spływ kajakowy na rzece Brda
  • Muzeum Kultury Indiańskiej im. Sat Okha w Wymysłowie
  • Park dendrologiczny i ścieżka przyrodnicza w Gołąbku
  • Miasto Chojnice
  • Miasto Tuchola
  • Miasto Chełmno

 

Gospodarstwo zgłosili Paulina i Tomek

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.