dzisiaj jest poniedziałek, 24 czerwca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Muzeum Motoryzacji ARS OLD CAR w Wolicy

2023-05-28 20:17

ARS OLD CAR Muzeum Motoryzacji to nieoczywiste, rodzinne miejsce miłośników motoryzacji, w niebanalny sposób ukazujące świat odchodzącej historii pojazdów. Muzeum Motoryzacji ARS OLD CAR powstało z pasji do klasycznej motoryzacji i dotyczy m. in. historii samochodu Citroen. Na miejscu można zobaczyć przede wszystkim kultowy model 2CV, który jest jednym z najbardziej znanych i budzących największą sympatię modeli marki.                            

Na odwiedzających czeka największa w Polsce kolekcja szydełkowych samochodów Pani Krysi oraz kolekcja modeli porcelanowych. Citroën 2CV to motyw przewodni, ale nie jedyna atrakcja motoryzacyjna. Jest tutaj znacznie więcej aktywności, przy których można miło spędzić czas.

Od 15 kwietnia 2023 r została uruchomiona nowa atrakcja dla miłośników starych samochodów i nowych technologii. To Świat VR, czyli wirtualna jazda samochodem Citroën 2CV z udziałem Siostry Klotyldy i Żandarma – „Przygoda w Saint Tropez”.

Bardzo lubianą przez naszych gości atrakcją są przejażdżki Żukiem strażackim. Przed jazdą każdy uczestnik zakłada hełm strażacki i kamizelkę, wóz strażacki jedzie do ruin Willi Hempla a następnie na punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama m. in. na Zamek w Chęcinach, Rezerwat Przyrody Góra Rzepka, Podzamcze Chęcińskie.

Podczas pobytu w Muzeum można również wziąć udział w wielu konkursach multimedialnych m. in. „Dźwięki silników”, „Sok z Żuka”.

Warte uwagi są również prezentowane w Muzeum „Wycinaki Dudały” - prace niezwykle uzdolnionego artysty, co ciekawe związanego z naszym regionem oraz stale powiększająca się kolekcja zdjęć Citroena 2CV z autografami znanych osób ze świata kultury, sportu i rozrywki.

W Muzeum można również napić się kawy „z opony”, ugasić pragnienie „pitną benzyną”, zjeść pierniczkowe auto i bardzo miło spędzić czas.

Kolejna nowość to pakiet dający możliwość spędzenia z rodziną i przyjaciółmi całego dnia pełnego wrażeń. Pobyt rozpoczynamy od zwiedzania Muzeum Motoryzacji ARS OLD CAR wraz z przejażdżką Żukiem strażackim, następnie odbywa się spływ kajakami po rzece Nida , a na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Muzeum prowadzone jest w formule fundacji promującej historię regionu i historię motoryzacji, rozwijającej ciekawość świata u młodych ludzi oraz umożliwiającej nostalgiczny powrót do czasów PRL-u dla osób pamiętających tamte czasy.

Informacje dotyczące pracy Muzeum oraz szczegółowy cennik znajdują się na oficjalnej stronie internetowej www.arsoldcar.pl

ARS OLD CAR – Muzeum Motoryzacji

Ul. Słoneczna 2A

26-060 Wolica

508-084-688

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.