dzisiaj jest poniedziałek, 06 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Z prajaszczurami w głąb Tunelu Czasu czyli... JuraPark Krasiejów

Zacznijcie od zajrzenia w głąb Tunelu Czasu. To miejsce, które przeniesie Was w czasy, gdy jeszcze nie istniała ziemia. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznacie kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Będziecie świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Obejrzycie wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to w niesamowicie realistycznej scenerii połączonej z najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych.
Tak przygotowani w niezbędną wiedzę wyruszycie na spotkanie dinozaurów na ścieżce edukacyjnej. Prowadzi ona przez teren wyrobiska i ma długość około aż 1 500 metrów. Czas zwiedzania ścieżki z przewodnikiem wynosi od 1,5 do 2 godzin. Wzdłuż niej rozmieszczone są modele mezozoicznych gadów i płazów. Prawie 70 gatunków, około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie.

W Parku Dinozaurów jest jeszcze jedna osobliwość - Pawilon Paleontologiczny zabezpieczający największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Zobaczyć można tu rekonstrukcje szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis. Dla paleontologów zaprojektowano ruchomą platformę poruszającą się nad polem skamieniałości.

Uwaga! W sezonie od lipca do września można przyjrzeć się pracy paleontologów.

Dodatkowymi atrakcjami są:

Park Rozrywki, a w nim automaty do gier, symulatory, dmuchane zjeżdżalnie, kolejka szynowa, basen z kulkami oraz karuzele, dla najodważniejszych Eurobungy oraz byk rodeo.

Kino Emocji – Cinema 5D, prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać, innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. W jednym seansie mogą uczestniczyć maksymalnie 24 osoby. W kinie można obejrzeć filmy: „Asylum”,
„Rollercoaster - Tajemnicze podziemie”, „Noc w muzeum - dinozaur ożywa”.

Plac zabaw - największą atrakcją dla dzieci powyżej 3 roku życia będzie 12 metrowa wieża, z której mogą zjechać rurami znajdującymi się na trzech kondygnacjach, osiągając znaczne prędkości. Inną atrakcją będzie huśtawka o wysokości 7 metrów stylizowana na ptasie gniazdo, szereg instalacji przypominających ściankę wspinaczkową czy pajęczą sieć. Dla najmłodszych przygotowane są małe huśtawki, zjeżdżalnie i bujańce. Wstęp na plac zabaw jest darmowy dla turystów zwiedzających JuraPark.

Uwaga! Na terenie parku punkt gastronomiczny fast-food.

Komentarze

Gość - Dominika 2015-06-17 21:31 przyznana ocena:

Jurapark to wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi, gorąco polecam! Byłam osobiście i jestem zachwycona

Gość - GrabiR 2016-02-21 22:57 przyznana ocena:

Ogrom atrakcji, piękne figury dinozaurów, tunel czasu, oceanarium, a w lecie kąpielisko - to właśnie Jurapark

Gość - Luka 2016-04-22 03:14 przyznana ocena:

Świetne miejsce dla dzieciaków, zabawa i edukacja w jednym:) a dinozaury jak żywe!

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.