dzisiaj jest poniedziałek, 06 grudnia 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Na kaczych łapach pomiędzy lemurami czyli... Ogród Zoologiczny w Opolu

2012-11-21 21:26

Na przykład ci, którzy chcą zobaczyć lemury, mogą wejść na specjalną wyspę, gdzie żyją te stworzenia i pogłaskać je. Albo podziemne wejścia do klatki susłów - dzięki nim możecie zobaczyć te zwierzątka z bardzo bliska i nie zakłócać im ich odpoczynku. Jest też oczywiście mini zoo, gdzie żyją małe kózki, a obowiązkowym punktem wizyty u nich jest karmienie (specjalnym granulatem dostępnym w automatach) i głaskanie rzecz jasna - uwaga na dużego barana, który tylko czyha na ziarenka i atakuje przy każdym kliknięciu automatu z jedzeniem!

 Możecie także o określonych godzinach obejrzeć pokazy karmienia niektórych zwierząt:

  • karmienie goryli: 13.00 i 16.00
  • karmienie pelikanów: 13.30
  • karmienie lemurów: 14.00
  • karmienie wydr: 14.00
  • karmienie uchatek: 14.45 i 16.30

Gdyby któryś z mieszkańców ZOO ujął Was mocniej za serce, możecie zainteresować się jego wirtualną adopcją – wszelkie informacje na stronie internetowej Ogrodu!

 Wizyta w ZOO bez placu zabaw i parku linowego jest chyba już nie do pomyślenia. W Opolu o tym wiedzą i zadbali o miejsca, gdzie dzieci mogą dać upust energii, a rodzice chwile odetchnąć na ławeczkach. Na placu zabaw czekają drewniane huśtawki, drabinki i zjeżdżalnia, a wszystko na piaszczystym (miękkim) podłożu.

 Amatorom silniejszych wrażeń proponujemy zajrzeć do Mini Parku Linowego „Zoolonadia”. Atrakcja przeznaczona dla dzieci od 3. do 13. roku życia.
Dzieciaki pokonują proste kolorowe przeszkody linowe takie jak kacze łapy, tunel, zjeżdżalnie, mostki, sieć pająka. Całość zainstalowana na drzewach na niewielkiej wysokości, asekuracje stanowią siatki zabezpieczające przed upadkiem. Wśród bujnej zieleni powstały miejsca piknikowe i punkty gastronomiczne, działa także karczma pod dębami, gdzie można zjeść pyszny obiad.

 Dojazd nie  powinien stwarzać kłopotu, gdyż jest dobrze oznakowany, znajduje się stosunkowo blisko dworca PKP i PKS (ok. 15 ÷ 20 min. spacerkiem), wokół zoo znajdują się również ścieżki rowerowe, więc można wybrać i ten środek transportu. Na miejscu można wypożyczyć drewniany wózek dla dzieci - świetnie sprawdza się nawet dla "starszaków".

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.