dzisiaj jest sobota, 27 listopada 2021
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Tajemnica różowego kwarcu czyli... Muzeum Ziemi w Kletnie

2012-12-14 15:57

Warto odwiedzić to miejsce, by posłuchać właściciela, pana Arnold Miziołka, który zbiera minerały i skamieliny od trzydziestu lat. Jego kolekcja zawiera min. skamieniałe gniazda dinozaurów z ich jajami (jedyne w Polsce, pochodzą z Chin), tropy gadów ssakokształtnych sprzed 250 mln lat, ślady łap dinozaurów z Gór Stołowych - jedne z pierwszych znalezionych na tym terenie, skamieniałe mięczaki morskie (największe amonity na świecie znalezione w Maroku), pnie drzew oraz zachowane ślady flory sprzed 250 mln lat, największe znalezione w Europie szczotki kwarcu różowego (z Gór Izerskich), meteoryt żelazowo-niklowy, kolekcja agatów z całego świata w tym największy agat znaleziony na terenie naszego kraju, krzemienie pasiaste z Gór Świętokrzyskich, kamienie szlachetne i ozdobne z całego świata.

Gospodarz nie tylko ciekawie opowiada, ale na dodatek pozwala dotknąć każdego eksponatu - jest to więc nie lada gratka dla dzieci, móc dotykać śladów prawdziwego dinozaura!

Od niedawna przy muzeum istnieje „Park Jurajski” dla dzieci, gdzie można oglądać modele dinozaurów (w zachowanych proporcjach) i skamieniały las permski.

Zwiedzanie muzeum i "Parku Jurajskiego" odbywa się zawsze z przewodnikiem i zajmuje około 45 minut. Na miejscu działa również niewielki sklepik z pamiątkami.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.