dzisiaj jest czwartek, 20 stycznia 2022
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Pod Se-ma-forem czyli... z wizytą w Se-ma-for Muzeum Animacji

2016-11-18 19:53

Kilka faktów z życia muzeum: Celem twórców Muzeum jest promocja sztuki animacji i popularyzowanie twórczości Studia Filmowego Se-ma-for. Pomysł na jego uruchomienie powstał z potrzeby udostępnienia publiczności lalek i dekoracji do filmów wyprodukowanych w Se-ma-forze. I tak od 2008 r. prezentowane są tu postaci występujące w dawnych i najnowszych produkcjach Studia. Niezwykłą atrakcją jest możliwość podglądania animatorów przy pracy nad kolejnymi filmami: budujących scenografię, tworzących lalki, a następnie „ożywiających” je przed kamerami. Może Wasze dziecko zainspirowane wizytą w Muzeum Animacji odnajdzie w sobie twórczą iskierkę i zostanie animatorem?

Zwiedzanie Se-ma-fora to jak wędrowanie śladami historii techniki i technologii animacji poklatkowej na przestrzeni 100 lat. Na wystawie można zobaczyć także szkice, projekty do lalek i scenografii, fotosy, zdjęcia oraz filmowe plakaty. By przybliżyć odwiedzającym tajemnice tworzenia animacji w Muzeum prezentowaneurządzenia oraz sprzęt wykorzystywany do produkcji filmowej.

Twórcy Muzeum zadbali o to, by wizyta tu była nie tylko okazją do pokazania atrakcyjnych wizualnie dekoracji i zdjęć, które Wasze dzieci wprowadzą w bajkowy świat, a Wam przypomną czasy dzieciństwa. Twórcom zależy też na tym, by uzmysłowić widzom, jak wielką rolę odgrywa w filmie animowanym strona plastyczna, a także wyjaśnienie na czym polega technika animacji poklatkowej.

Ciekawostka: wizerunek Misia Uszatka zdobi monetę dolara wysepki Niue na Pacyfiku, należącej do Nowej Zelandii!

Wystawie towarzyszą pokazy filmów animowanych wyprodukowanych przez spółkę „Se-ma-for Produkcja Filmowa”.

Niestety, ale podczas naszego pobytu w Se-Ma-For, młodzi pracownicy obsługi zamiast opowiedzieć o tym, jak produkowano bajki, jak powstaje animacja woleli... grać w gry internetowe. Trochę szkoda, warto ich zmobilizować, bo gdy jedna z Pań się trochę zaangażowała, przekazywała ciekawe informacje.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.