dzisiaj jest niedziela, 01 października 2023
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Najlepsza rowerowa gra terenowa - już 1 października o 10:00 w Kampinoskim Parku Narodowym

2022-09-30 00:24

– Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich: dzieci z rodzicami, grupy przyjaciół, młodzież, dorosłych i seniorów – mówi Monika Wyciechowska, Education Marketing Manager z RLG Systems Polska sp. z o.o. – Trasy nie są wymagające, mają zaledwie 4 i 10 kilometrów. Wytrawnym rowerzystom dystans może nie wydawać się duży, ale to nie długość trasy jest tutaj głównym wyzwaniem.

Aby dobrze poradzić sobie z zadaniem, trzeba będzie nie tylko wykorzystać siłę mięśni, ale też wykazać się spostrzegawczością, sprawnie rozwiązywać zagadki i otworzyć umysł na solidną porcję wiedzy o ekologii. Uczestnicy zabawy powalczą bowiem nie na zwykłym, oznakowanym szlaku rowerowym, ale na 2 nowych questach w parku narodowym.

Rowerowe questy pełne wiedzy i zagadek

Tego, dokąd należy jechać, gracze dowiedzą się z ulotki z opisem nieoznakowanej w terenie trasy. Wskazówki podane są w formie zagadek i rebusów, których rozwiązanie znajduje się w terenie. Może być to napis na znaku drogowym lub kierunek, który wskazuje konar starego drzewa.

Na starcie zgłoszone do rywalizacji drużyny otrzymają na początek wskazówki do krótszego, 4-kilometrowego questu. Gdy uporają się z tym zadaniem, dostaną opis kolejnej, tym razem 10-kilometrowej trasy.

Na końcu każdego questu czeka symboliczny skarb - znak do odrysowania lub przybicia na ulotce.

Jak podkreśla Monika Wyciechowska, prawdziwym skarbem jest jednak wiedza, którą gracze zyskują z każdym przejechanym kilometrem.

– Questing to świetny sposób, by w atrakcyjnej formie przekazać wiedzę o trudnych tematach. Opisy tras pełne są ciekawostek o przyrodzie i historii Kampinoskiego Parku Narodowego. Najważniejsze jest jednak to, że nasze questy zwracają uwagę na tematy związane z ekologią i właściwym postępowaniem z odpadami.

Ekoprzygoda – w zgodzie z naturą, z ogniskiem i nagrodami

Jakie zagrożenia dla przyrody może spowodować tylko jedna puszka wyrzucona na szlaku? Dlaczego w parku narodowym trudno znaleźć kosze na śmieci? Dlaczego tak ważne jest, aby oddawać baterie do odpowiednich punktów zbiórki? To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi odnajdą wszyscy uczestnicy sobotniego wydarzenia.

– Aby nie zepsuć zabawy, nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółów. Mogę powiedzieć jednak, że każda z tras ma swojego narratora, a są nimi zwierzęta występujące w Kampinoskim Parku Narodowym. Myślę, że tę formę opowieści, przekazaną przez sympatyczne postaci, docenią przede wszystkim najmłodsi questowicze – zachęca Monika Wyciechowska.

Na uczestników, którzy najszybciej poradzą sobie z zagadkami na dwóch trasach czekają atrakcyjne nagrody od RLG: 3 najlepszych uczestników otrzyma kolejno czytnik książek, sakwę rowerową i termos. To upominki, które idealnie sprawdzą się podczas jesiennych wycieczek po Kampinoskim Parku Narodowym.

Po questowych zmaganiach uczestnicy spotkają się przy wspólnym ognisku z kiełbaskami. Będzie czas na ekopogaduchy i wymianę wrażeń z trasy w Parku Narodowym.

Zapisz się już dziś, atrakcyjne nagrody czekają

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zapisać się mailowo: kontakt@questing.pl lub telefonicznie: 500 638 679. W zgłoszeniu wystarczy podać liczbę osób w drużynie, przy czym można startować również pojedynczo. Warto się pospieszyć – ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy nie zapewniają rowerów dla uczestników.

Na starcie wydarzenia (na polanie Jakubów za parkingiem na tyłach siedziby Dyrekcji KPN, przy wydmie i tablicy edukacyjnej) należy pojawić się 1 października w godzinach 10:00-11:00. Zakończenie zabawy przewidziane jest na godzinę 15:00.

Uczestnikom zabawy przypominamy, że wezmą udział w ekoinauguracji. Zachęcamy, by wziąć ze sobą bidony i zrezygnować z jednorazowych opakowań na przekąski.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.