dzisiaj jest sobota, 23 listopada 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Weekendowy rejs do Szwecji - idealny wybór na krótkie wakacje!

2022-03-01 16:13

Prom do Szwecji - wszystko co musisz wiedzieć

Każda wyprawa, nawet ta niewielka, wymaga wstępnego rozeznania. Zacznijmy od garści podstawowych informacji:

  • Skąd wyruszają rejsy? - bazą dla Twojej wyprawy będzie Gdynia. To dobrze skomunikowane z resztą Polski miasto. Dotrzesz tu pociągiem, jak i samochodem. Jadąc z południa kraju skorzystaj z obwodnicy Trójmiasta, która pozwoli Ci ominąć korki.

  • Gdzie dopłyniesz? - prom kończy swoją trasę w leżącej na aż 33 wyspach Karlskronie. Założone w XVII w. miasto było od samego początku siedzibą Szwedzkiej Królewskiej Marynarki. Jego nazwa pochodzi od samego fundatora, króla Karola XI (Karlskrona - korona Karola). 

  • Jak często wypływają promy? - nawet 3 razy dziennie. Rano i wieczorem. Dzięki temu możesz godzinę dostosować do indywidualnych preferencji.

  • Jak długo trwa rejs? - średnio około 10h. Zaznasz prawdziwej morskiej przygody i ukoisz nerwy wsłuchując się w szum morza. Jeśli masz ochotę wypocząć, możesz udać się z otwartego pokładu do komfortowej kabiny. Aktualnie każdy pasażer musi posiadać przypisaną kabinę. Dostępne są pojedyncze, jak i kilkuosobowe, mieszczące całą rodzinę.

  • Czy mogę zabrać auto - oczywiście! Pasażerowie mogą dowolnie dopasowywać rezerwację do własnych potrzeb. Auto duże, małe, z przyczepką lub bez. Możliwe jest także przewiezienie rowerów lub motocykla.

  • Czy na promie znajduje się restauracja? - nie jedna, lecz trzy! Do dyspozycji podróżnych jest również sklep, w którym ceny wielu produktów są niższe od tych na lądzie aż do 30%. 

Gdzie kupić bilety na prom do Szwecji ?

Istnieje kilka sposobów na zakup biletów. Możesz nabyć bilet w kasie znajdującej się we wnętrzu terminalu w Gdyni, samoobsługowych kioskach, telefonicznie pod numerem: 58 660 92 00 oraz w autoryzowanych biurach podróży. Najwygodniej jest jednak zarezerwować REJS DO SZWECJI na stronie Stena Line. Bez pośpiechu sprecyzujesz swoje zapytanie. Bilety można rezerwować dla siebie oraz współpasażerów. Kupując od razu bilet powrotny, możesz liczyć na 25% zniżki na trasie do Gdyni. Oferta specjalna obejmuje rejsy, które odbędą się do 9.01.2022 r. 

Weekendowy wypoczynek pełen atrakcji

Kołysanie przez fale i duża dawka jodu to nie jedyne atrakcje i korzyści płynące z rejsu do naszych zamorskich sąsiadów. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co czeka na podróżnych na miejscu.

  • Karlskrona - związanie dziejów miasta z morskimi podbojami Szwedów, skumulowało w tym rejonie wiele atrakcji dla wilków morskich. W pierwszej kolejności musimy wymienić wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Port Marynarki Wojennej w Karlskronie. Szwecja do dziś uznaje Karlskronę jako główną bazę dla swoich okrętów. W mieście znajduje się również Muzeum Marynarki Wojennej, do którego wstęp jest całkowicie wolny! Można w nim przespacerować się podwodnym tunelem, z którego ujrzysz wrak zatopionego statku, jak i obejrzeć kolekcję galionów, czyli rzeźb zdobiących przed wiekami okręty wojenne Szwecji. Karlskrona to także niezliczona ilość pięknie zachowanych, kolorowych domów, charakterystycznych dla skandynawskiej architektury. Wchodząc do restauracji nie bój się pytać o lokalne specjały. 

  • Kalmar - nie mniej uroku ma znajdujące się 1,5h drogi od Karlskrony miasto Kalmar. Najbardziej charakterystycznym zabytkiem miasta jest potężna warownia, której początki sięgają aż XII wieku! W 1598 r. zamek ten został zdobyty przez Króla Polski, Zygmunta III Wazę. To nie lada gratka dla wszystkich fanów historii Polski. Jeśli na rejs wybierasz się autem lub motorem, koniecznie tu zawitaj. 

Jak się przygotować ? 

Szwecja od 20 lat należy do Strefy Schengen. Tym samym nie musisz zabierać ze sobą paszportu, wystarczy ważny dowód osobisty. Pamiętaj o pobraniu certyfikatu potwierdzającego zaszczepienie przeciwko COVID-19, lub ważnego, negatywnego wyniku testu. Przed wyjazdem sprawdź aktualnie obowiązujące zasady dla podróżnych. 

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.