dzisiaj jest środa, 24 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Blaski i cienie rodzinnych wyjazdów grupowych z dziećmi

2024-03-24 23:43

Wzajemne nakręcanie się na wyjazdy

Odkąd mamy sporą ekipę wyjeżdżamy znacznie częściej. Nie zawsze daleko, czasami na miejski, spory plac zabaw czy do lasu pod miastem, na rowerach lub na spacer. Czasami na kilka godzin, innym razem na dłużej. Ale wzajemnie się motywujemy aby się spotykać, wyjść z dziećmi do parku, na plac zabaw, na warsztaty dla dzieci, zorganizować wspólny wyjazd.

Choroby

Niestety, większa grupa to większa szansa na chorobę i rozłożenie wyjazdu. Tak zdarzyło się nam gdy planowaliśmy wyjazd na rowery dookoła Balatonu. Niestety w 2 z 3 rodzin zdarzyły się choroby i siadła nam motywacja aby jechać samemu. Za to udało się wyjechać na szybko na Podlasie z częścią ekipy, bo był spręż by jednak wyjechać.

Motywacja

Dzieciakom łatwiej pokonywać trudniejsze odcinki na rowerze, podczas pieszych wędrówek gdy mają towarzystwo innych dzieci, szczególnie tych, z którymi trzymają się blisko, mogą wymienić spostrzeżenia i historie z przedszkola czy szkoły. Łatwiej mijają kilometry gdy można zagrać z nimi w gry słowne, logiczne i pamięciowe.

W grupie jest taniej!

W grupie często jest taniej. Jeśli jedziemy w kilka rodzin, łatwiej jest negocjować cenę noclegu czy . Przekonaliśmy się o tym już kilka razy - wynajem całego domu czy 5 pokoi jednocześnie jest często argumentem przy negocjacji cen. Czasami udaje się także załapać na wejścia grupowe do różnego rodzaju atrakcji.

Ale czasami potrafi być też drożej - np. w Tatrzańskim Parku Narodowym grupy powinny ... wynajmować przewodnika gdy wybierają się na szlak! Nie znam powodów i nie jestem pewien jak rozumiana jest grupa, czy kilka rodzin, które idą razem na szlak to grupa, ale taki jest przepis...

Ciekawiej

W naszej ekipie jest sporo osób, które mają różne umiejętności, sporo podróżuje. Dzięki temu łatwiej jest zapronować ciekawą trasę, zaplanować wyjazd, rozdzielić sprzęt.

Trudniej wybrać cel

Czasami trzeba pójść na kompromis w kwestii doboru celu, bo wiadomo - jedni wolą ostrzejsze wycieczki, inni wolą atrakcje miejskie a jeszcze inni wiele miejsc już odwiedzili.

Czasami trudniej znaleźć wspólny nocleg dla dużej grupy ale gdy już znajdziemy, możemy negocjować cenę, wynająć cały obiekt

Zabawy

W zgranej grupie nie ma nudy! Dzieciaki potrafią same zorganizować sobie zabawę z niczego. Podczas ostatniego tatursiowego wyjazdu na Białoruś dzieciaki zorganizowały sobie zjeżdżalnię na szerokiej poręczy schodów czy zbieranie owoców dla zwierząt. O piłce w grze czy grach słownych chyba nie trzeba wspominać, prawda?

Wspólna zabawa - zjeżdżalnia na schodach - Fot. Kuba Ruta - www.nastopach.pl

Gdzie umawiać się na wspólne wypady?

Poniżej podajemy linki do grup dyskusyjnych na których można wspólnie umówić się wyjazdy:

- Kinderwyprawki rowerowe

- Wspólne wędrówki

Jeśli znacie inne miejsca dzięki którym można umówić się na wspólny wypad, napiszcie proszę w komentarzu.

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.