dzisiaj jest środa, 24 lipca 2024
Booking.com

Kliknij województwo, aby zobaczyć atrakcje.

Mapa atrakcji dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć wycieczki.

Mapa wycieczek dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Kliknij województwo, aby zobaczyć noclegi.

Mapa noclegów dolnośląskie kujawsko-pomorskie lubelskie lubuskie łódzkie małopolskie mazowieckie opolskie podkarpackie podlaskie pomorskie śląskie świętokrzyskie warmińsko-mazurskie wielkopolskie zachodniopomorskie

Test skarpet zimowych Smartwool Mountaineering Extra Heavy

2018-01-28 00:55

Wrażenia z użytkowania

Uważamy, że kurtka może być lekko za duża, spodnie lekko przyciasne, ale do wyboru butów i skarpet przykładamy bardzo dużą wagę, bo to na stopach przemieszczamy się głównie podczas naszych wycieczek i wędrówek.

Skarpet używaliśmy głównie podczas jesiennych, nizinnych wędrówek. Tegoroczna jesień nie jest zbyt zimna, a oznak nadchodzącej zimy nie widać, więc prawdziwie zimowe warunki jeszcze przed nimi. Już teraz jednak chcieliśmy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami z użytkowania tych skarpet Smartwool Mountaineering Extra Heavy.

Skarpety świetnie sprawdziły się podczas sylwestrowo-noworocznego wyjazdu nad Biebrzę, w trakcie którego temperatura sięgała -13 C. Dzięki dobremu obuwiu (buty trekkingowe Chiruca) oraz skarpetom Smartwool nasze stopy nie marzły. Podobnie podczas wędrówek po Tatrach (głównie Sebastian, który pożyczył je ode mnie). Oczywiście orzy 40-50 minutowym staniu na mrozie -16 C, w śniegu, stopy marzły, ale po kilku, kilkunastu minutach ruchu, nawet w miejscu, pojawiało się przyjemne ciepło. Skarpety sprawdziły się i Sebastian postanowił dokupić 2 pary z myślą o zimowym kursie wspinaczki w Tatrach - zabrał 3 pary i z każdej jest zadowolony. Skarpety świetnie zdały egzamin podczas wędrówek i wspinaczek w Tatrach, przy mrozach nawet -18 C. 

Skarpety są bardzo wygodne, w niczym nie przypominają góralskich skarpet z wełny, ale tak samo dobrze trzymają ciepło stóp, które oczywiście w znacznej mierze zależy także od buta. Są rewelacyjnie dopasowane do stopy, pewnie trzymają kostki, nie zsuwają się i nie uwierają w żadnym miejscu dzięki płaskim szwom na palcach i ścięgnie Achillesa.

Co jeszcze istotne – skarpety są bardzo odporne na pochłanianie nieprzyjemnych zapachów! A wiadomo jak to w górach, czasem używa się jednej pary skarpet przez 2-3 dni, albo i dłużej ;)

Podsumowując, skarpety sprawują się bardzo dobrze, poza stosunkowo wysoką ceną nic nie możemy im zarzucić. Osobiście bardzo polecamy wełniane skarpety. Być może najbardziej będą Wwam odpowiadały skarpety Smartwool :-). Polecam!

Krótka charakterystyka skarpet - opis producenta:

Ciepłe zimowe skarpety na długie wycieczki w zimie. Włókna SmartWool zawierają naturalne pory, dzięki czemu pochłaniają wodę i parę wodną.
echnologie Fit System™ i WOW™ zapewniają stabilność skarpety na stopie i kostce poprzez bezuciskowy ściągacz oraz niwelują możliwość przetarcia skarpety w miejscach szczególnie narażonych, poprzez dodatkowe warstwy wełny Merino. Tym samym wielokrotnie zwiększa się jej trwałość oraz komfort użytkowania.

Główne cechy:

 • skład: 83% wełna Merino, 16% nylon, 1% elastan;
 • Dodatkowy naciągacz pośrodku stopy;
 • płaskie szwy na palcach;
 • płaskie szwy na ścięgnie Achillesa;
 • wysokość: ponad kostkę.

Technologie:

 • Technologia WOW - czyli "wełna na wełnie". Miejsca najbardziej narażone na przetarcia zostały wzmocnione dodatkową warstwą włókien SmartWool Duroyarn, która zwiększa odporność na uszkodzenia o ponad 30%;
 • SmartWool Fit System - technologia zapewniająca stabilność i zapobiega zsuwanie się skarpety ze stopy i kostki, poprzez bezuciskowy ściągacz:
  1. ściągacz w kostce;
  2. ściągacz w śródstopiu;
  3. wzmocnione strefy pięty i palców.

Sprawdźcie listę sklepów gdzie są dostępne skarpety Smartwool.

Skarpety przekazał dystrybutor marki Smartwool:

Raven Outdoor - dystrybutor marek outdoorowych

Komentarze

Zalogowani użytkownicy nie muszą wpisywać kodu bezpieczeństwa. Zarejestruj się teraz lub zaloguj się jeśli masz już konto.